Karierostrefa 2018

Karierostrefa nie jest zwyczajnym konkursem. Każdy student może sprawdzić w nim swoją wiedzę biznesową, przeżyć niesamowitą przygodę, a być może, także wygrać płatny staż w jednym z prestiżowych przedsiębiorstw. Spróbować może każdy – wystarczy chcieć.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biznesowej, czyli Karierostrefa, jest organizowany przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR z Wrocławia. Współpracuje ono z dwunastoma ośrodkami akademickimi, w tym z Kołem Naukowym Public Relations Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczestnicy mają okazję sprawdzić swoją wiedzę w jednej z sześciu dziedzin: Marketing, Prawo, Financial Markets, Strategia i Doradztwo Biznesowe, Audyt, a także Business Intelligence. Nagrodą dla najlepszych jest płatny staż w jednej ze znanych firm, który zapewniają patroni: L’Oreal, EY, Bank Zachodni WBK, Kancelaria Olesiński i Wspólnicy, PZU, Credit Suisse.

Karierostrefa składa się z trzech etapów. Do pierwszego z nich, krótkiego internetowego testu, może podejść każdy chętny student. Drugi etap jest składającym się z 50 pytań testem zamkniętym, układanym przez specjalistów firm partnerskich. Trzeci etap to swoise casestudy, sprawdzające umiejętności praktyczne uczestników. Zaplanowana jest także Gala Finałowa oraz Bankiet dla wszystkich zaangażowanych w konkurs.

Być może to początek i Twojej kariery. Poszczególne etapy konkursu zaplanowane są na:

– od 25 lutego do 14 marca – internetowy etap pierwszy

– 22 marca – etap pisemny realizowany w miastach organizatorskich, w tym w Sopocie

– 13 kwietnia – finałowy etap praktyczny we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *