Hania Rani ponownie w sopockim Teatrze BOTO!

Subtelny dźwięk pianina i emocje wydostające się spod klawiszy. Młoda artystka zaczarowuje widownie. – Zapraszam Was do spędzenia przedostatniego dnia roku ze mną, pianinem i szumem morza – zachęca Hania Rani na swoim facebookowym profilu. Wszystko to już 30 grudnia w Sopocie! 

Hania Rani, a raczej Hania Raniszewska jest utalentowaną pianistką. 27-latka gra na fortepianie, klawesynie, komponuje i aranżuje. Ukończyła gdańską szkołę muzyczną, która zaraziła ją miłością do muzyki. W 2012 roku stworzyła aranżacje na debiutancką płytę zespołu Domowe Melodie. W tym samym roku powstał jej autorski projekt z Dobrawą Czocher. Owoc ich współpracy ukazał się 3 lata później – album Biała Flaga” poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Artystki stworzyły emocjonującą interpretację, złożoną z mieszanki różnych gatunków. Na początku 2018 roku, pianistka planuje wydanie swojej pierwszej, w pełni autorskiej płyty w stylu modern classic.

Hania Raniszewska wystąpiła m.in. na scenie Open’era, czy Slot Festival. Można było ją usłyszeć także poza granicami Polski. Zagrała w Niemczech, Austrii, Finlandii, Szwecji, Islandii, Włoszech oraz Litwie. Jej ostatnia wizyta w Sopocie miała miejsce 25 października. Wówczas koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem. W związku z tym młoda artystka wraca z kolejnym koncertem w przedostatni dzień roku!

Kiedy: 30 grudzień, 20:00
Gdzie: Teatr BOTO, Bohaterów Monte Cassino 54B, Sopot
Bilety: 30 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *