Daniel Stefanik w Sopocie

daniel stefanikW kontekście muzycznym, dźwięk słowa „techno” najczęściej budzi niesmak, czy wręcz odrazę, u nieobeznanych z tematem. Jeśli ten gatunek nadal kojarzy się Wam ze spoconym tłumem na amfetaminie, wyginającym się w rytm „Weź pigułkę”, to czas wyrzucić stereotypy do śmietnika. Okazja nadarzy się już 1 lutego w sopockim Sfinksie700 – reedukował będzie Daniel Stefanik.

Reprezentant Cocoon Recordings (która skupia takich „elektronicznych” tuzów jak Joris Voorn, Loco Dice, czy Ricardo Villalobos) odwiedzi Sopot w ramach pierwszej ogólnopolskiej trasy, realizowanej przez Playground. Pochodzi z niemieckiego Leipzig, korzenie ma polskie, ale jego styl muzyczny sugerowałby raczej Detroit. Daniel nie ukrywa inspiracji tamtejszym, tanecznym i pełnym groove’u, brzmieniem techno oraz house’u z lat 80. Jednocześnie, dyskretnie przemyca w swoich setach czar undergroundowych berlińskich imprezowni. W domowym zaciszu jego produkcje mogą robić wrażenie muzyki „na rozgrzewkę”, ale nie dajcie się zwieść pozorom!

Techno, minimal, dub, progresja, house’owe pętle i wiele innych – Daniel Stefanik dryfuje po różnych gatunkach, szukając dla nich złotego środka. Czy z powodzeniem? O tym już należy przekonać się indywidualnie. Tymczasem, by narobić sobie smaku, sprawdźcie tego „niszczyciela parkietu” z ostatniego LP Daniela – „Confidence”:

Stefanika w Main Room wesprą: Kaotik, KASP & Mia Twin

Na Fontannie zagrają:  Tom Palash, Marem, Burkov

Bilety:

Przedsprzedaż na Muno.pl oraz Biletomat.pl – 15 zł

W dniu imprezy, przy wejściu – 20 zł

Start: 22.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *