Anita Lipnicka & The Hats w Starym Maneżu!

Już niedługo Stary Maneż zostanie zaczarowany dźwiękami muzyki Anity Lipnickiej. Publiczność będzie mogła posłuchać na żywo utworów z nowego albumu artystki zatytułowanego „Miód i Dym”.  

„Miód i Dym” to szósty album w solowym dorobku piosenkarki. Został on nagrany całościowo w Polsce, z udziałem zespołu The Hats, który od kilku lat towarzyszy Lipnickiej na scenie. Wynikiem tej współpracy jest materiał z pogranicza amerykańskiego folku, alt country i bluesa, z wyraźnymi wpływami post-hipisowskiego ducha i uwielbieniem do vintage’owych brzmień instrumentów. Krążek zawiera 14 utworów, w tym „Ptasiek” i „Z miasta”. Większość tekstów napisała sama piosenkarka. Na płycie znajduje się również kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera. 

„Miód i Dym” to album zróżnicowany dynamicznie, a jego tytuł jest adekwatny do zawartości będzie można na nim usłyszeć sporo lejących się, słodkich jak miód dźwięków, ale i też zadziornych, rasowych tematów i gitarowych riffów, które pewnie wzniosą dużo dymu na niejednej scenie podczas występów zespołu na żywo.  

Gdzie: Stary Maneż, Gdańsk 

Kiedy: 24 listopada, godzina 20:00 

Za ile: od 59 do 79 zł 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + jedenaście =