Xxanaxx wystąpi w Starym Maneżu

Zdjęcie użytkownika Stary Maneż.W przerwie między pracami nad nową muzyką Xxanaxx wyrusza w jesienną trasę koncertową pt. “Versus Tour 2017”, podczas której zespół odwiedzi w najbliższą niedziele również Gdańsk! 

Warszawski duet powstał w 2012 roku, kiedy to 17-letnia wtedy Klaudia Szafrańska rozglądała się za producentem, a Michał Wasilewski szukał wokalistki o nietypowym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się i już po paru miesiącach duet wydał debiutancki singiel  Disappear”. Nazwa XxanaxX wzięła się od środka uspokajającego, ponieważ właśnie w taki sposób określili swoją twórczość. Niewątpliwie połączenie elektronicznych dźwięków Michała z wokalem Klaudii wprowadza odbiorców tej muzyki w wyższy stan relaksu.

Duet ten ma na swoim koncie wiele nagród tj. tytuł „Debiut roku 2013” przyznany zespołowi przez portal Brand New Anthem. Natomiast portal Muno.pl  w 2014 roku nagrodził Xxanaxx jako „zespół roku”. Osiągnięcia te przyczyniły się do tego, że duet swoją muzykę, podczas tras koncertowych, mógł przedstawić na scenie najlepszych polskich i europejskich klubów i festiwali tj. Open’er festival, Audioriver, Selector, Malta, czy też brytyjski The Great Escape. Współpracowali z takimi twórcami jak Katarzyna Nosowska,  Ten Typ Mes, Marika, czy Małe Miasta. 

Rok 2017 rozpoczął się pod znakiem koncertu w legendarnym studiu im. Agnieszki Osieckiej, który transmitowano na ramach radiowej Trójki, a także kolejnymi sukcesami: wyprzedane bilety na koncerty w warszawskim Teatrze Syrena, nominacja kategorii „Album roku – elektronika“ oraz ponownie nagroda dla „Artysty roku“ w plebiscycie Munoludy portalu Muno.pl. W sezonie letnim Xxanaxx mogliśmy zobaczyć m.in. na Slot Art Festivalu w Lubiążu, Olsztyn Green Festivalu, dwóch koncertach Męskiego Grania oraz imprezie z cyklu H&M Dworzec w Warszawie.

Xxanaxx tworzą aktualnie cztery osoby, w skład których poza Klaudią i Michałem wchodzą wokalista i klawiszowiec Wojtek Baranowski oraz perkusista Gniewomir Tomczyk. Podczas koncertu na pewno usłyszymy najnowszą piosenkę pt. ,,Surferzy”.

Gdzie: Stary Maneż, Wrzeszcz Garnizon, ul. J. Słowackiego 23, Gdańsk

Kiedy: 12 listopada 2017

Start: 19:00

Bilety: miejsce stojące: 40 zł / miejsce siedzące 60 zł

loża 5-10 osób: 300-600 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =