Lao Che w B90!

Już w ten listopadowy piątek Lao Che rozgrzeje was swoimi największymi hitami. Przygotujcie się więc na dawkę rocka połączonego z funkiem, a momentami zahaczającego o hip hop.

 

Lao Che to zespół powstały w 1999 roku w Płocku. Ich nazwa pochodzi od Starego Che czyli drugoplanowej postaci granej w Indiana Jones, Stevena Spielberga. Od tamtej pory udało im się nagrać sześć albumów, w których połączyli ze sobą różne gatunki muzyczne, takie jak rock, funk czy folk. “Powstanie Warszawskie” to płyta, która zaprowadziła zespół do czołówki polskich artystów. Panowie chcąc oddać klimat twórczości,  kawałki nagrywali przedwojennymi mikrofonami,  dodali przemówienia m.in gen. Władysława Sikorskiego oraz wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W 2012 roku zostali uhonorowani Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

“Dzieciom” – to najnowszy album wydany przez grupę. Został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy, dzięki czemu uzyskał Nagrodę Artystyczną Miasta Toruń im. Grzegorza Ciechowskiego, w kategorii „Najlepsza płyta rock, metal, punk”. Chociaż ich  twórczość nawiązuje do Jana Brzechwy i jego “Brzechwy dzieciom” to nie jest to longplay dla młodych słuchaczy. To album głównie skierowany do dorosłych, którzy już sami zdążyli założyć własne rodziny i zapomnieć o utopijnym dzieciństwie. Prezentują problematykę codzienności, z którą każdy musi się zmierzyć. Dziennikarze muzyczni komentują, iż póki co jest to jedyna tak muzycznie spontaniczna i żywiołowa produkcja stworzona przez Lao Che.

 

 

Gdzie: B90, Gdańsk

Kiedy:  3.11.17

Bilety: 50/60 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *