Powrót do korzeni – Żywiołak w Uchu

Już za dwa dni z gdyńskiego klubu Ucho, dobiegną Was hipnotyzujące dźwięki słowiańskich rytmów. Nie, na szczęście nie będzie to marna imitacja w postaci Donatana i Cleo, ale dawka prawdziwej, pierwotnej energii. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki i żądnych wiedzy badaczy starożytnych kultur. Nadchodzi Żywiołak z nową płytą!

 

Koncert to część trasy, promującej nowy album zespołu – „Pieśni pół/nocy”. Jest ściśle związany z kulturą Pomorza, a raczej stara się pokazać ją w zupełnie innym, magicznym świetle. Jak mówią o płycie sami wykonawcy, jest zaskakująca, zaspokajająca, charyzmatyczna i porusza tematy tabu. Opierając się na potwierdzonych źródłach i ludziach z pomorzem związanych, Żywiołak otworzy nam drzwi do świata kultury północnej Polski.  A właściwie otwiera, bo 29 września w Bytowie odbyła się pierwsza „lekcja historii”. Potem zespół odwiedził min. Bydgoszcz i Włocławek, a po Gdyni zagra jeszcze w Krakowie i Łodzi.

Żywiołak to połączenie metalu, średniowiecznych instrumentów, kultury słowiańskiej i przejmującego wokalu. Jest dzieckiem Roberta Jaworskiego i Roberta Wasilewkiego, freaków kultury słowiańskiej, którzy zespół założyli w 2005 roku. Chwilę później, dołączyły do nich dwie wokalistki i perkusista, a zwieńczeniem wspólnej pracy była EP-ka „Muzyka psychodelicznej świtezianki”. Żywiołak od momentu powstania sukcesywnie promuje w Polsce niestandardowy gatunek muzyczny, jakim jest, a właściwie był folk metal. Pozwala także spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na muzykę ludową. Dzięki nim w całej Polsce zaczęły powstawać podobne projekty promujące powrót do korzeni i propagujące dawną kulturę słowiańską.

Gdzie: Klub Ucho (Gdynia)

Kiedy: 20:00-23:00, niedziela, 22 października

Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − sześć =