Glasvegas w Żaku

Glasvegas ŻakIch debiutancki album „Glasvegas” z 2008 roku zajął drugie miejsce na UK Album Charts i był nominowany do prestiżowej nagrody Mercury Prize. Zdobyli rozgłos nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale w całej Europie i Ameryce Północnej. Szkocki, indie-rockowy zespół Glasvegas wystąpi 3 lutego (poniedziałek) w gdańskim Żaku, promując swój najnowszy album, „Later…When The Tv Turns To Static”.

W nie tak odległej historii rocka było sporo kapel, których członkowie byli ze sobą spokrewnieni. Wspomnieć należy choćby o grupie Oasis, czy też Kings Of Leon. Do tego grona zaliczyć trzeba także Szkotów z Glasvegas. Zespół powstał w 2003 roku z inicjatywy kuzynów Jamesa (wokal) i Raba (gitara) Allanów. W obecnym składzie występują jeszcze Paul Donoghue (bas) i Jonna Löfgren (perkusja).

Glasvegas w doskonały sposób łączy gitarowe brzmienia z zamiłowaniem do popowych melodii. W ich twórczości słychać inspiracje U2. James Allan śpiewa w niezwykle charakterystyczny sposób. Reszta zespołu łączy klimat muzyki rockabilly z shoegaze’owym brudem. W efekcie mamy do czynienia z naprawdę interesującą grupą, która potrafi pisać urokliwe, pełne emocji piosenki.

Z pewnością usłyszymy je na koncercie w gdańskim Żaku. Glasvegas wyruszył w międzynarodową trasę koncertową, podczas której promować będzie swój ostatni album „Later…When The Tv Turns To Static”. Płyta spotkała się ze świetnym przyjęciem wśród krytyków i słuchaczy. Czy przekona do siebie także was?

3 lutego (poniedziałek), godz. 20.00, Klub Żak, koncert zespołu Glasvegas. Nie może was tam zabraknąć!

BILETY:

30 zł przedsprzedaż / 40 zł – super zniżka* na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY

40 zł przedsprzedaż / 50 zł – zniżka dla studentów*

50 zł przedsprzedaż / 70 zł – normalne

Ostatni dzień przedsprzedaży: 2.02.2014

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów normalnych w sieci Eventim.pl od 20.12.2013 (on-line i EMPiKi).

Sprzedaż biletów w Klubie Żak od 7.01.2014

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + dziesięć =