Finał Hard Rock Rising w Gdańsku

hard-rock-risingJuż po raz trzeci Hard Rock Cafe w Gdańsku zaprasza na muzyczną bitwę. 24 maja cztery zespoły powalczą o 1000 $ oraz szansę na zmierzenie się w konkursie, którego triumfatorzy otrzymają instrumenty legendarnej marki Fender.

Hard Rock Rising to ogólnopolski konkurs, którego organizatorem jest sieć restauracji Hard Rock Cafe. Zabawa ma na celu promowanie wschodzących gwiazd muzyki. Konkurs składa się z kilku etapów. Część regionalna właśnie ma swój finał. 24 maja w Gdańsku cztery zespoły powalczą o nagrodę pieniężną i o szansę zmierzenia się w konkursie globalnym, podczas którego można wygrać występ podczas meczu futbolu amerykańskiego na stadionie Hard Rocka w Miami.

Starcie w Internecie zdecydowało, że na gdańskim finale wystąpią: Konsternacja, Kapitan Stereo, Strange Clouds  oraz Infection’s.

„Wielkie serce do muzyki, odwaga i determinacja to cechy, które wplatamy w każdą próbę i koncert” – mówią o sobie członkowie zespołu Konsternacja. Grupa powstała w wyniku wielkich marzeń czterech kumpli, którzy czerpią ogromną przyjemność z grania. Podczas swojej krótkiej, jak dotąd działalności mieli możliwość supportować znany zespł LemOn podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kapitan Stereo w swojej muzyce łączy rocka, bluesa, punk i psychodelę. Jeżeli uważasz, że rock umarł musisz koniecznie posłuchać tej kapeli. „Szybko załapliśmy wspólne flow. Naszym hasłem przewodnim jest rock and roll i tego się przymamy” – przekonują członkowie zespołu.

Strange Clouds grają strange rocka. Łączą elektryczny powiew lat 70 z rozedrganą wichurą rocka psychodelicznego. Sami mówią „nasza muzyka jest sublimacją świata nierzeczywistego, krajobrazem sennym, peryferiami stanu medytacji i fantazji”. W ciągu dwóch lat istnienia zdążyli zadebiutować u boku finlnadziego zespołu Death Hawks, ukraińskiego Somali Yacht Club, londyńskiego Electric Pyramid oraz poznańskiego RusT.

Infection’s to kaliningradzki zespół powstały w 2009 roku. Już rok później otrzymali nagrodę Nomer Odin Contest. Niektórzy krytycy uważają, że styl muzyczny grupy to grunge, lecz członkowie zespołu przekonują, że chcą grać punk i rock and roll. Obecnie są w trakcie nagrywania swojej drugiej płyty.

Kiedy: 24 maja 2017

Gdzie: Hard Rock Cafe, Gdańsk

Ile: wstęp wolny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *