Technikalia 2017: zagrają Luxtorpeda, Perfect i Hey

technikalia-2017-koncert-glownyNa finałowym koncercie na zakończenie festiwalu Technikalia 2017 zagra pięć polskich zespołów: Jarecki, XXANAXX, Luxtorpeda, Perfect i Hey. Już w drugi weekend maja będziecie mogli posłuchać ich na żywo na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.  

Dzień 12 maja upłynie gdańskim studentom pod znakiem hip-hopu i rocka. Wszystko za sprawą pięciu zespołów, które od wielu lat współtworzą polską scenę muzyczną. Wykonawców Nie płacz Ewka czy Chcemy być sobą nikomu nie trzeba przedstawiać. Zespół Perfect powstał w 1977 roku i choć największą popularnością cieszył się do 1983 roku, do dziś ma wielu fanów, zarówno wśród pokoleń urodzonych przed rokiem 1970, jak i wśród pokolenia Y. Na Technikaliach wystąpią w składzie: Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz, Piotr Urbanek, Jacek Krzaklewski oraz Piotr Szkudelski.

Również zespół Hey, założony 15 lat później niż Perfect, wciąż uznawany jest za jeden z najbardziej znanych zespołów w Polsce. Najwięcej słuchaczy zyskali na samym początku, w latach 1993 – 1995. Mimo tego, że w 2017 roku jest ich już trochę mniej niż dwie dekady temu, nie ma chyba nikogo, kto zespołu Hey by nie znał. Na Placu Zebrań Ludowych zespół wystąpi w składzie: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Żabiełowicz, Robert Ligiewicz, Jacek Chrzanowski oraz Marcin Macuk.

Kolejnym artysta, którego posłuchać będzie można już za tydzień jest Jarosław Kubów, szczerzej znany pod pseudonimem „Jarecki”. Od 2003 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Jego występ będzie gratką dla miłośników hip-hopu.

Dwoma najmłodszymi zespołami, które wystąpią na tegorocznych Technikaliach jest założona w 2010 roku Luxtorpeda oraz dwa lata później XXANAXX. Pierwszy z wymienionych zespołów w składzie Robert „Litza” Friedrich, Przemysław „Hans” Frencel, Robert „Drężmak” Drężek, Krzysztof „Kmieta” Kmiecik oraz Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak zagra muzykę rockową, drugi zaś w składzie Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski muzykę elektroniczną.

Tegoroczne Technikalia upłyną pod znakiem mocnych brzmień. Wszystkich tych, którzy nie mogą żyć bez rocka czy hip-hopu zapraszamy zatem już za tydzień na Plac Zebrań Ludowych. Nie może Was zabraknąć!

Gdzie: Plac Zebrań Ludowych

Kiedy: 12 maja 2017

O której: 14:00

Za ile:

studenci – 10 złotych (do 12.05) oraz 15 złotych (przed wejściem w dzień koncertu)

pozostali – 25 złotych (do 12.05) oraz 30 złotych (przed wejściem w dzień koncertu)

Pamiętajcie, że bilet studencki wymaga okazania legitymacji studenckiej! Bez niej uznany będzie za nieważny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *