Enrique Iglesias na wyciągnięcie ręki

enriqueJesteście gotowi na niezapomnianą noc przepełnioną latynoskimi dźwiękami? Już 17 maja będziecie się mogli poczuć jak na gorącej hiszpańskiej plaży. W Ergo Arenie wystąpi międzynarodowa gwiazda i „książę latynoskiego brzmienia” – Enrique Iglesias. Nie możecie tego przegapić!

Enrique Iglesias muzyczny talent odziedziczył po ojcu – Julio Iglesiasie, który do tej pory wydał prawie 80 albumów studyjnych i występuje na scenie od 1968 roku. Także starszy brat Enrique – Julio Iglesias  Jr. próbuje sił na rynku muzycznym, wcześniej jako członek zespołu „Latin Lovers”, a aktualnie pod własnym nazwiskiem. Enrique przygodę z muzyką rozpoczął w szkole średniej, biorąc udział w jednym z wystawianych musicali, natomiast pierwszą płytę „Enrique Iglesias” wydał w 1995 roku. Stała się ona międzynarodowym sukcesem wokalisty i zapewniła mu Nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Wykonawca Latynoski.

Kolejne dwie płyty w języku hiszpańskim („Vivir”, „Cosas del Amor”) ukazały się odpowiednio w 1997 oraz w 1998 roku, a promujące je single docierały na najwyższe pozycje  latynoskiej listy przebojów „Billboardu”. Przełomem w karierze Enrique była zmiana wytwórni oraz nagranie angielskojęzycznej płyty – „Enrique”. Promujący ją i lubiany do dziś utwór „Bailamos” został wypromowany z pomocą Willa Smitha, który użył go w swoim filmie pt. „Bardzo Dziki Zachód”. Najlepszą płytą wokalisty pod względem liczby uzyskanych certyfikatów jest wydana w 2001 roku płyta „Escape”. Pokryła się ona pięciokrotną platyną na terenie Australii, Kanady, Irlandii, a także czterokrotnie w Wielkiej Brytanii. Promowały ją single „Hero” i „Escape”.

Enrique Iglesias w 2002 roku został ponownie odznaczony nagrodą Latin Grammy Award w kategorii  Najlepsza Popowa Płyta – „Quizás”. Kolejne albumy studyjne wokalisty – „7”, „Insomaniac” oraz „Euphoria” królowały na listach „Billboardu” oraz zapewniły Enrique współpracę z artystami takimi jak: Kelis, Lil’ Wayne, Ciara, Pitbull, Nicole Scherzinger, Ludacris oraz Usher. W 2014 roku ukazała się ostatnia dotychczas płyta pt. „Sex and Love”, którą promują znane single „Bailando”, czy „I’m a Freak”. W tym roku ukazał się nowy singiel pt. „Subeme La Radio”.

Wokalista pojawiał się także ma małym i dużym ekranie. Wystąpił w filmach „Desperado”, „Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2” oraz gościnnie w serialach „Dwóch i pół” i „Jak poznałem waszą matkę”. Brał także udział w kampaniach reklamowych Pepsi, marki odzieżowej DKNY oraz chipsów Lays. Enrique Iglesias sygnuje swoim nazwiskiem także własną markę, która od 2014 roku produkuje perfumy.

Koncert w Trójmieście będzie kolejnym przyjazdem artysty do Polski. Pierwszy raz pojawił się w 2000 roku, odwiedzając Warszawę i Kraków oraz dając recital w telewizji. Po szesnastu latach powrócił do Krakowa, występując 16 grudnia w Tauron Arenie Kraków. Ten koncert zebrał mnóstwo pozytywnych opinii, a bilety całkowicie się rozeszły, co jest potwierdzeniem tego, że Enrique Iglesias ma w Polsce wielu wiernych fanów, choć uwielbiany jest w dużym stopniu przez żeńskie grono odbiorców. Niestety panie muszą się pogodzić z faktem, że wokalista jest w wieloletnim związku z tenisistką Anną Kurnikową, jednak nadal mogą pomarzyć o zaśpiewaniu specjalnie dla nich tych kilku słów: „I can be your hero baby”.

Kiedy: 17 maja 2017

Gdzie: Ergo Arena

Bilety: od 149 zł do 300 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + dziewięć =