Sopocka majówka 2017

1805183__krTegoroczna, inspirowana twórczością Janusza Hajduna sopocka majówka rozpocznie się już w niedzielę 30 kwietnia i potrwa aż do 3 maja.

Janusz Hajdun to kompozytor i pianista, absolwent sopockiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej. Jest autorem muzyki do ponad stu filmów z czego jeden z nich był nagrodzony Oscarem (Tango”, w reżyserii Zbigniewa Rybczyńskiego), a także do sztuk teatralnych. Tegoroczna majówka w Sopocie będzie chwilą refleksji, wspomnieć twórczości artysty. Do głównych punktów programu wydarzenia należy m.in. uroczyste odsłonięcie tablicy ku pamięci Hajduna w Parku Północnym, spotkanie wspominkowe z jego małżonką Elżbietą, czy pokazy filmowe w Teatrze na Plaży.

W czasie majówki odbędzie się premiera wyjątkowego projektu Hajdun/Staruszkiewicz „Dźwięk i kolor” na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże oraz koncert Lao Che w Operze Leśnej. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Na sopockich Błoniach będzie zorganizowany piknik rodzinny połączony z warsztatami i aktywnością fizyczną.

Kiedy: 30 kwietnia- 3 maja 2017r.

Gdzie: Sopot

Bilety: 5- 40 złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + osiemnaście =