Od Bigbitu do Rocka w Ergo Arenie

Skaldowie, Urszula i Perfect na jednej scenie już 22 kwietnia, a to wszystko dzięki koncertowi dla gdańszczan.  Koło tego wydarzenia nie można przejść obojętnie!

Skaldowie powstali w 1965 roku, zaś nazwa zespołu nawiązuje do nadwornych poetów – skaldów. Założycielami są Andrzej Zieliński i Jacek Zieliński, którzy do dzisiaj są członkami grupy. W latach 1982–1987 zespół formalnie nie istniał, a do jego reaktywacji doszło wiosną roku 1987. W 2015 roku zespół otrzymał nagrodę specjalną TVP na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za całokształt 50-letniej twórczości. Do tej pory Skaldowie wydali 28 albumów, zaś ich najbardziej znane numery to: „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Prześliczna wiolonczelistka”, czy „Z kopyta kulig rwie”.

Urszula, czyli Urszula Beata Kasprzak jest nie tylko wokalistką, ale także instrumentalistką grającą na gitarze, perkusji, czy akordeonie. Jej kariera zaczęła się od występów w chórkach Majki Jeżowskiej oraz podczas Festiwalu Piosenki w Sopocie. Współpracowała także z Budką Suflera, jako zespołem towarzyszącym i przez cztery lata koncertowała na terenie Stanów Zjednoczonych. Urszula wydała 22 płyty, a jej najbardziej popularne utwory to: „Konik na biegunach”, „Malinowy król”, „Rysa na szkle”.

Zespół Perfect został założony w 1977 roku, zaś w roku 1980 dołączył do niego Grzegorz Markowski, który jest szczególnie kojarzony z zespołem wraz z byłym współzałożycielem Zbigniewem Hołdysem. Zespół był trzykrotnie reaktywowany, a w obecnym składzie gra od roku 1993. Zespół nagrał dziewięć albumów studyjnych, osiem albumów koncertowych, trzy albumy w formie DVD oraz czternaście komplikacji. Ostatnia płyta – „Muzyka” została wydana w 2016 roku, zaś w tym został przedstawiony singiel pt. „Ludzie niepowszedni”. Przeboje Perfect to m.in.: „Nie płacz Ewka”, „Kołysanka dla nieznajomej”, „Autobiografia”, „Nie mogę Ci wiele dać”.

Koncert od Bigbitu do Rocka poprowadzi Maria Szabłowska, dziennikarka znana z programu „Wideoteka dorosłego człowieka”, a między występami zespołów o muzyczną oprawę zadba Norbi, który będzie miksować znane hity.

 

 

 

Kiedy: 22 kwietnia, godz. 18:00

Gdzie: Ergo Arena

Bilety: 10 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *