Jubileusz Lady Pank w Starym Maneżu

lady pank w starym maneżu„Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zawsze tam gdzie ty” czy „Zostawcie Titanica” – te utwory zna chyba każdy. Będzie je można usłyszeć na żywo w Gdańsku 22 kwietnia na scenie w Starym Maneżu. Swój koncert jubileuszowy zagra tam Lady Pank.

Jedna z największych formacji rockowych w Polsce obchodziła w zeszłym roku 35-lecie istnienia. Z okazji urodzinowej trasy zespół zagrał ponad 80 koncertów w całym kraju. W tym roku kontynuuje obchody jubileuszu. Podczas koncertów w 11 miastach Polski fani usłyszą akustyczne wersje największych przebojów grupy. Pojawią się również utwory, których od lat brakowało w koncertowym repertuarze zespołu. W najbliższą sobotę Lady Pank zagra w Gdańsku, a dzień później w Łodzi. Wcześniej zespół można było usłyszeć w Zabrzu, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Toruniu i Poznaniu.

Przez 35 lat zespół wydał 20 płyt, które niejednokrotnie biły rekordy sprzedaży. Część z nich pokryła się złotem lub platyną. Piosenki Lady Pank są grane we wszystkich stacjach radiowych. Mimo tak długiego stażu muzycy nie tracą zapału i zaskakują fanów energetycznymi występami. Dzięki temu zespół może pochwalić się trzypokoleniową publicznością.

Koncerty jubileuszowe zespołu odbywają się w klimatycznych, starannie wybranych miejscach. Kameralny nastrój koncertu zbuduje brzmienie gitary Jana Borysewicza, a efektu dopełni charakterystyczny głos Janusza Panasewicza. Nie zabraknie także Krzysztofa Kieliszkiewicza (gitara basowa) i Kuby Jabłońskiego (perkusja). Gościnnie na klawiszach zagra Wojciech Olszak.

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk

Kiedy: 22.04.2017

18.00 – otwarcie drzwi

19.00 – początek koncertu

Za ile: 100-130 zł w zależności od typu miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *