Legendarny Kaliber 44 zagra w B90

kaliber-44Powstali 23 lata temu w Katowicach z inicjatywy dwóch braci. Zaliczani są do najważniejszych przedstawicieli hop-hopu w Polsce. Kaliber 44 już niebawem zagrają w gdańskim klubie.

Grupa założona przez Michała i Marcin Martena w 1994 roku. W szczytowym okresie działalności, który przypadał na lata ’96-’00, Kaliber 44 wydał trzy albumy studyjne. Zarówno krytycy muzyczni, jak i publiczność pozytywnie oceniali ich twórczość. Zespół ma w swoim dorobku ponad 150 tysięcy sprzedanych płyt i należy do najpopularniejszych składów hip-hopowych w Polsce.

Grupa cieszyła się rosnącą popularnością. Dwa albumy uzyskały status „Złotej Płyty”. Niespodziewanie w 2003 roku ekipa zawiesiła działalność. Marcin Marten  rozpoczął karierę solową, a jego brat Michał podjął pracę zawodową. W późniejszych latach dali kilka koncertów, które jednak nie stanowiły o wznowieniu działalności. Ostatecznie w 2013 roku doszło do oficjalnej reaktywacji zespołu. Pierwszy występ po wznowieniu, odbył się na Open’er Festival, gdzie wystąpili z udziałem instrumentalistów. Zwieńczeniem tego wydarzenia jest powstanie nowej płyty „Ułamek tarcia” wydanej w 2016 roku oraz wiele koncertów. Jeden z nich odbędzie się w Gdańsku już 21 kwietnia.

Kiedy: 21 kwietnia 2017, g. 19:00

Ile: 65 zł

Gdzie: B90, Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dwa =