Voo Voo zagrają w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

voo voo 1Muzykę Voo Voo jest trudno przypisać do jednego gatunku. Ze znakomitym efektem połączyli rocka z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. A już 27 kwietnia wystąpią w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Zespół powstał w 1985 roku w Warszawie z inicjatywy Wojciecha Waglewskiego – kompozytora, autora niezwykle ciekawych, metaforycznych tekstów, a także gitarzysty, charyzmatycznego wokalisty oraz producenta muzycznego. Oprócz Waglewskiego w formacji obecnie grają: Mateusz Pospieszalski –saksofony, flet, klarnet basowy, instrumenty klawiszowe, akordeon, śpiew, Karim Martusewicz – kontrabas, gitara basowa, Michał Bryndal – perkusja. Warto dodać, że w dorobku Voo Voo jest już ponad 40 płyt, a muzyki w ich wykonaniu słucha już kolejne pokolenie młodzieży spragnionej świetnych tekstów i mocnych uderzeń.

Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odchodzeniu na emeryturę. Każda płyta to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie związanego z przyszłością. Jak żartuje Wojciech Waglewski: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić…” To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku ostatniego albumu „Dobry wieczór”, poskutkowało wręcz odwrotnie – krążek uzyskał status Złotej Płyty a piosenka „Gdybym” z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova, długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.

Każda z kolejnych płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą do różnych zakątków świata rocka, choć często przekraczała gatunkowe granice. Zespół sięgał nieraz do żywiołowych, graniczących z transem rytmów. Przechodził ewolucję od mrocznych i surrealistycznych kawałków do bardziej pogodnych i dynamicznych kompozycji. Choć łączy się je ze sobą, poszczególne albumy mają jednak zwykle jakiś dominujący styl, wysuwający się na czołówkę gatunkową.

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1

Kiedy: 27 kwietnia 2017 (czwartek), godzina: 20:00

Bilety: 50, 60, 80 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *