Happysad i „Ciało Obce” na koncercie w B90

happysad koncert b90

Już w sobotę (4 marca) w gdańskim B90 odbędzie się koncert Happysad – jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Grupa promować będzie swoją nową płytę „Ciało Obce”, której premiera odbyła się 10 lutego.

Muzycy ze Skarżyska-Kamiennej występują razem od 2001 roku. Jak sami siebie określają, grają rock regresywny. Nowa płyta jest siódmą w dorobku Happysad. Zespół zagrał prawie tysiąc koncertów, zdobył pięć złotych płyt, jeden platynowy krążek oraz pobił rekordy frekwencji w wielu popularnych klubach w całym kraju. Przez 16 lat działalności nagrał wiele piosenek, które zdobyły listy przebojów. Na koncercie nie zabraknie na pewno takich hitów jak: „Zanim pójdę”, „Długa droga w dół”, „Mów mi dobrze” czy „Bez znieczulenia”.

Debiutancki album Happysad „Wszystko jedno” miał premierę w 2004 roku. Magazyn „Teraz Rock” umieścił go w zestawieniu 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka,  W październiku 2005 roku ukazała się druga płyta –  „Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i publiczność. 1 września 2007 miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”, który w po dwóch tygodniach zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Czwarty album bandu – „Mów mi dobrze” – miał swoją premierę w październiku 2009 roku, a trzy lata później ukazała się płyta „Ciepło/Zimno”. Efektem współpracy z producentem Marcinem Borsem była płyta „Jakby nie było jutra”, wydana w 2014 roku.

Teksty piosenek zespołu są poetyckie, ale niosą w sobie przekaz. I choć pierwsze płyty zespołu określane były jako proste w brzmieniu, tak kolejne są bardziej dojrzalsze i złożone aranżacyjnie, czego zwieńczeniem jest nowa płyta.Dzieliliśmy się inspiracjami, pomysłami, ale także problemami i nastrojami. Wszystko, co jest na tej płycie jest nasze, wspólne. Pewnie dlatego mamy nieodparte wrażenie, że jest to najbardziej eklektyczna, szalona, nieskrępowana, ale dalej bardzo szczera, płyta w naszym dorobku” tak wokalista zespołu, Jacek Kawalec, mówił o płycie „Ciało Obce” . Koncert będzie najlepszą okazją, żeby przekonać się, czy te słowa są prawdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *