Artur Andrus w Filharmonii Bałtyckiej

artur-andrusZaczynał jako dziennikarz, potem występował w kabarecie, a obecnie zajmuje się śpiewem. Mowa o Arturze Andrusie. Człowiek Orkiestra zagra 4 marca w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Znany artysta w 1990 roku zdał pomyślnie egzamin dorosłości. Swoje dalsze losy powierzył dziennikarstwu, które ukończył na Uniwersytecie Warszawskim.  Od przeszło dwudziestu lat współpracuje z Polskim Radiem Program III. Był współredaktorem takich programów jak: „Powtórka z rozrywki” i „Akademia rozrywki”. Jednak najbardziej znany jest ze swojej działalności artystycznej. Jako gospodarz spotkań kabaretowych prowadził wiele imprez w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”. Artur Andrus jest również autorem zbioru wierszy i piosenek „Popisuchy”, wydanej w 2004 roku.  4 lata później w tygodniku „Polityka” ukazała się seria „Kolekcja polskich kabaretów”, złożona z 15 płyt DVD z nagraniami polskich skeczy, które zostały opatrzone komentarzem kabareciarza. Obecnie w swoim muzycznym dorobku ma trzy płyty, z czego jedna pokryła się podwójną platyną, a ostatnia, otrzymała nagrodę Złota Płyta.

Koncert Artura Andrusa odbędzie się 4 marca w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Kabareciarz zagra w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Andrzeja Borzyma Jr. W czasie trwania tego recitalu usłyszymy między innymi piosenki z płyty „Myśliwiecka” i „Cyniczne córy Zurychu”. Utwory, które stały się przebojami polskiej sceny kabaretowej będą przeplatane humorystycznymi komentarzami, anegdotami i wierszami.

Kiedy: 4.03.2017, g. 18:00

Gdzie: Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Ile: 85zł-145zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *