Nowe Horyzonty w Gdańsku

-mobile-nowe-horyzonty-tournee-logoKolejna edycja T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée rozpoczyna się 10 stycznia w gdańskim Żaku. Jest to cykl prezentujący najciekawsze i nagrodzone w konkursach filmy 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Kino Żak zaprasza na pokazy filmów w dniach 10-16 stycznia. W podróż po Polsce ruszy w tym roku siedem filmów:

„Goltzius and the Pelican Company” Petera Greenaway

Druga część trylogii „Holenderscy mistrzowie”. Jest to historia utalentowanego malarza i rytownika, Hendrika Goltzius, który chce nakłonić margrabię Alzacji do sfinansowania drukarni,dzięki której mógłby wydać erotyczno-ilustrowaną wersję Starego Testamentu.

Camille-Claudel-1915„Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków” Alexeia Fedorchenko

Laureat Grand Prix na 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Bohaterkami maryjskich opowieści są kobiety o imionach, rozpoczynających się na literę „O”. Kontynuacja “Milczących dusz”, swoisty Dekameron obejmujący 26 opowieści łączących erotykę i folklor ugrofińskiego ludu Mari Eł. Wciąż żywe legendy i rytuały wskrzeszania zmarłych, hipnotyczne tańce nago i… wagina przemawiająca własnym głosem.

„Camille Claudel, 1915” Bruno Dumonta

Historia wybitnie uzdolnionej francuskiej rzeźbiarki. Pochodząca z ubogiej rodziny Camille Claudel (w tej roli Juliette Binoche) od najmłodszych lat tworzyła prace, które znawców sztuki zaskakiwały dynamicznością i nowatorstwem. Nie mając żadnego oparcia w rodzinie, kobieta została kochanką Auguste Rodina. Po stracie dziecka zniszczyła większość swoich prac i zapadła w głęboką depresję. Umieszczona przez brata w szpitalu psychiatrycznym, spędziła w nim 30 lat bez kontaktu z najbliższymi.

 „Nieznajomy nad jeziorem” Alain Guiraudie

Młody mężczyzna o chłopięcej urodzie spędza lato na gejowskiej plaży. Bohater zaprzyjaźnia się wprawdzie z brzuchatym outsiderem, ale jego serce zdobywa charyzmatyczny wąsacz, który okazuje się… zmysłowo sfotografowany i nagrany w jednej lokacji film wciąż zmienia tonacje: od porno thrillera, przez parodię do metafory.

Kiedy umieramPonadto w programie czekają na widzów: zwycięzca w Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce „Chore ptaki umierają łatwo” Nicholas Fackler, niezwykły wizualnie „Shirley – wizje rzeczywistości” Gustava Deutcha oraz gościnnie z programu 4. American Film Festival „Kiedy umieram” Jamesa Franco na podstawie prozy Williama Faulknera.

Bilety:

14 zł – studenci i uczniowie

16 zł – normalne

12 zł – seniorzy i KARTA DO KULTURY

8 zł – członkowie NHEF oraz za okazaniem Karty Dużej Rodziny

Poniedziałki „za dyszkę”: 10 zł

KARNETY NA 7 FILMÓW: 77 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *