Remi czy Russel?

gorillazGorillaz to zespół, który na naszych oczach staje się legendą. Klasyki takie jak „Feel Good Inc” czy „Stylo”, teledysk z udziałem Bruce’a Willis’a, statuetka dla najlepszego zespołu MTV Music Awards – to tylko wycinek ich cudownej kariery. W najbliższy piątek (10 stycznia) w Sfinksie700, Remi Kabaka wprowadzi Was w świat ich muzycznego, brytyjskiego szaleństwa.

Gorillaz to przede wszystkim skład wirtualnych, kolorowych i groteskowych postaci. Tworzą go:  przystojny wokalista 2D, mroczny basista Murdoc Niccals, japońska gitarzystka Noodle oraz perkusista Russel Hobbs. W rzeczywistości, nie licząc kilku przypadków, członkowie zespołu nie ujawniają swoich twarzy, nawet podczas koncertów. Gorillaz funkcjonują na scenie muzycznej już od 15 lat. Na koncie mają albumy takie jak: „Tommorow Comes Today”, „Gorillaz”, „Demon Days” czy „Plastic Beach”. Skład podejmował współpracę z muzykami takimi jak Madonna, Little Dragon, De La Soul, Lou Reed, Snoop Dogg, Bobby Womack czy Mos Def. Ciekawym epizodem w karierze zespołu był występ w programie „MTV Cribs”, w którym filmowano najbardziej luksusowe i zakręcone domy gwiazd muzyki. To prawdopodobnie jedyny tak daleki od rzeczywistości, a zarazem tak zabawny odcinek w historii programu.

Remi Kabaka, który zagości w Sopocie, to londyńczyk określany mianem nowoczesnego fenomenu. Jest perkusistą w Gorillaz, udziela głosu postaci znanej w wirtualnym świecie zespołu jako Russell Hobbs . Współtworzy również zespół Bobby’ego Womack’a. Jest założycielem projektu Gorillaz Sound System, członkiem kolektywu Africa Express i… UWAGA! – odkrywcą talentu MIA. To także profesjonalny producent muzyczny i DJ, który wystąpił w brytyjskim Tate Modern.

DJ-ski set pod szyldem Gorillaz Sound System zostanie odegrany już 10 stycznia, w sopockim Sfinksie. Pierwsza pula biletów w cenie 29 zł jest dostępna w systemie sprzedaży internetowej: https://www.biletomat.pl/imprezy/gorillaz-sound-system-dj-set-313/

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/504532829643662/?fref=ts

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *