Ja ljublju kino!

klub horyzontCzy są tu miłośnicy rosyjskiego kina? A może tacy, którzy dopiero chcą zapoznać się z kinematografią naszych wschodnich sąsiadów? Klub Horyzont, działający w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku zaprasza na pokazy filmów, które odbędą się w styczniowe piątki (10, 17, 24 i 31) o godzinie 18.00.

Na styczniowy repertuar składają się cztery filmy. Wśród nich każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego, poruszają bowiem różnorodną tematykę. W tym miesiącu można obejrzeć trzy raczej współczesne produkcje i jeden czarno-biały obraz z lat 60.

Ponadto podczas projekcji 24 stycznia odbędzie się 5. ZIMOWA ZBIÓRKA DARÓW NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT, przebywających pod opieką Fundacji Irasiad-Zagubionym. Potrzebna jest: karma sucha i w puszkach dla psów i kotów, ryż, makaron, środki czystości, koce i ręczniki.

Wszystkie filmy wyświetlane są z polskimi napisami a wstęp na projekcje jest wolny!

wielbicielka10 stycznia, 18.00

PO PROSTU (rok produkcji 2012)

Nadia pochodzi z Petersburga i studiuje w Londynie. Żenia pracuje w Moskwie w dużej korporacji i jest bardzo perspektywicznym pracownikiem. 3 tysiące kilometrów to dla zakochanych zbyt duża odległość. Nadia postanawia zrobić Żeni niespodziankę i przyjechać do niego bez zapowiedzi. Jednak niespodzianka czeka nie tylko Żenię, ale i Nadię.

17 stycznia, 18.00

WIELBICIELKA (rok produkcji 2012)

Podczas jednej z podróży do Petersburga, związanych z działalnością wydawniczą, Czechow poznaje początkującą pisarkę Lidię Awiłową. Między bohaterami rodzi się mocna więź, która mogła przerodzić się w głębokie uczucie. Niestety, Awiłowa była mężatką, miała dwoje dzieci, a Czechow wiedział już, że jest chory na gruźlicę. Tak oto spotkało się dwoje przyzwoitych ludzi z dużym poczuciem obowiązku, którzy nie znaleźli wyjścia z trudnej sytuacji życiowej. Im bardziej ciągnęło ich do siebie, tym trudniejsze stawały się relacje i okoliczności…

24 stycznia, 18.00

SPARTAK I KAŁASZNIKOW (rok produkcji 2002)

Historia o niesamowitych przygodach 13-letniego wychowanka sierocińca Szury Kałasznikowa i owczarka Spartaka. Przyjaciele wyruszają razem na włóczęgę, a ich przyjaźń jest wielokrotnie poddawana próbom na oddanie i lojalność. Los rzuca ich w różne miejsca  do nowych ruskich, do bezdomnych czy do hodowli psów w jednostce wojskowej… Aż pewnego razu Spartak pomaga złapać terrorystów i obaj stają się bohaterami.

zimowy poranek31 stycznia, 18.00

ZIMOWY PORANEK (rok produkcji 1966)

Akcja filmu toczy się w oblężonym Leningradzie. Katia podczas bombardowania ratuje życie nieznanemu chłopczykowi, nazywa go Siergiejem i bierze pod swoją opiekę. W szpitalu, w którym Katia zajmuje się rannymi, poznaje pewnego oficera – kapitana Woronowa, który jest przekonany, że jego żona i syn zginęli na początku wojny. Wkrótce jednak dowiaduje się, że jego syn żyje…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *