Hip Hop Festiwal w B90

15123103_1195496307210560_10535678972344248_oGdański klub B90 przygotował nie lada gratkę dla wszystkich fanów polskiego hip-hopu. Ośmioro artystów, jednego wieczoru, zaprezentuje się na tej samej scenie. Będzie okazja do posłuchania nowości, jak i klasyków. Hip-hop festiwal już 2 grudnia (piątek) w Trójmieście.

Wystąpią:

Ten Typ Mes – warszawski artysta zaprezentuje zapewne materiał z ostatnio wydanej płyty „AŁA”. Na najnowszym albumie zabrał słuchaczy w podróż między sceną festiwalu, a oglądaniem serialu, między pokusą wzięcia kredytu, a tworzeniem międzypokoleniowej piosenki w ciasnej kawalerce, między kupnem wymarzonego auta, a ścieraniem z czarnego lakieru ptasich odchodów.

KęKę – radomski raper, tej jesieni, wydał trzecią i ostatnią płytę z cyklu „Rzeczy”, która jeszcze przed premierą uzyskała status złotej, a niedługo później platynowej. Kilka dni temu, Piotrek zdobył również platynę za swój pierwszy album – „Takie Rzeczy”. Na koncercie będzie promował głównie najnowsze wydawnictwo, ale na pewno nie zabraknie starszych klasyków.

Leh – od wypuszczenia krążka „Podwórka pytają kiedy płyta” Michał nie próżnuje. Od tamtego czasu opublikował między innymi świetny kawałek – „Nieskończoność flow” oraz „Myślą o mnie”. Numery znajdą się na „Flow Mixtape”, który ostatnio oficjalnie poszedł do tłoczni.

Paluch – poznański reprezentant jest świeżo po wydaniu swojego nowego albumu. 25 listopada wyszedł „Ostatni krzyk osiedla”, więc na koncercie usłyszymy zapewne najnowsze dokonania rapera.

Mielzky – premiera jego najnowszej płyty miała miejsce półtora roku temu, jednak raper od tego czasu wystąpił gościnnie u Bonsona czy The Returners. Ostatnio zagrał razem z Małpą na Open’erze i Hip Hop Kempie, a także na wielu solowych koncertach w całej Polsce. Występ w B90 ma być ostatnim na trasie „Miejskiego Patrolu”.

Sarius  – „I żyli krótko i szczęśliwie” to jego najnowsze wydawnictwo, choć przez ostatni czas artysta brał udział również w wielu innych projektach. Koncert częstochowskiego rapera jest największą niespodzianką Hip-hop festiwalu, ponieważ wystąpi on w Trójmieście po raz pierwszy!

VNM – piąte oficjalne wydawnictwo rapera ukaże się już niedługo. Fani artysty podczas koncertu, na pewno będą mogli poczuć przedsmak przed premierą płyty „Halflajf”.

Solar/Białas – fizyczny krążek tego duetu – „#nowanormalnosc”, trafia do sklepów już w środę (30 listopada). Będzie to druga, po Warszawie, okazja do wysłuchania ich najświeższego materiału.

Festiwal poprowadzą Mateusz Natali  oraz DJ Serio?, a na drugiej sali – Chill Stage – królować będzie Tomasin (DwaZera).

Gorąco zapraszamy!

Kiedy: 2 grudnia (piątek), 17:00 – 02:00

Gdzie: B90, Doki 1, Gdańsk

Bilety: 69zł (III pula)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − dziewięć =