Karabin zabrzmi w Uchu

karabin-b-iext36400947To już drugi koncert Marii Peszek promujący jej tegoroczną płytę „Karabin” w Trójmieście. Tym razem, 26 listopada, wokalistka wystąpi w gdyńskim Klubie Ucho.

Występ jest częścią trasy promującej album Karabin, który ukazał się 26 lutego bieżącego roku. Album zawiera jedenaście utworów charakteryzujących się pacyfistyczną treścią, co stoi na przekór z tytułem płyty. Na płycie Maria nawołuje i nakłania do promowania wolności i propagowania bycia innym. Singlem promującym krążek jest „Polska A B C i D”.

Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa – przyznaje Peszek.

Kiedy: 26 listopada (sobota), godz. 20:00

Gdzie: Klub Ucho, Gdynia, Ul. Świętego Piotra 2

Bilety: 55-60 zł (w przedsprzedaży), 65 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =