Jubileuszowa edycja JarmaROCK FEST w B90

jarmarock-fest-2016JarmaROCK FEST w tym roku obchodzi swoje czterdzieste urodziny. Impreza, która każdego roku przyciąga do Gdańska rzesze młodych Ukraińców oraz sympatyków ukraińskiej kultury z całej Polski, odbędzie się już 18-19 listopada, w klubie B90.

Organizatorzy postanowili nadać imprezie nową, ale nawiązującą do tradycji nazwę. Słowo „jarmark” (po ukraińsku jarmarok) odnosi się do różnorodności prezentowanych form i gatunków twórczości młodych artystów, którzy czerpią inspiracje z kultury ukraińskiej. Dominującym elementem przedsięwzięcia o charakterze festiwalowym pozostaje jednak muzyka rockowa w najróżniejszym brzmieniu, stąd nazwa wydarzenia JarmaRock FEST.

W ramach festiwalu, organizatorzy zapraszają na trzy zróżnicowane muzycznie koncerty: Mołoda Muza – world music, poezja śpiewana, ethno, jazz, ska, funky, folk, rock, JarmaRock Legendy & Orkiestra – koncert jubileuszowy oraz JarmaRock Hulanka czyli ostre rockowe brzmienia oraz folkowe skoczne melodie zapraszające do tańca.

Podczas koncertu jubileuszowego, wystąpi dziewięcioro wokalistów, którzy wykonają utwory zespołów, występujących na jarmarkach w przeciągu ostatnich cztredziestu lat. A wszystko to, w akompaniamencie JarmaRock Orkiestry pod dyrekcją Patryka Walczaka, który zaaranżował te utwory specjalnie na tę okazję.  Usłyszycie zatem całkiem nowe wersje utworów takich zespołów jak Bili Kruky, Czumaky, Chutir, Perkałaba, Skryabin, Haydamaky, The Ukrainians, Motor’rolla, Tercja Pikardyjska, czy Ha-Hamalija, a zaśpiewają dla Was: Olga Saładziak, Oksana Terefenko, Natalia Sycz, Renata Zawadzka, Roman Radziwonowicz, Paweł Gerczak, Włodek Kuper, Piotr Harhaj oraz Bohdan Kantor.

Na pozostałych koncertach, będziecie mieli przyjemność usłyszeć m. in: O.TorvaldEtno XLDobrotoRE- Karpaty, Roman HawranTHE UKRAINIAN FOLKH.O.R.P.Y.N.A Kryvoda i HarazD.

Szczegółowy plan koncertów znajdziecie tutaj.

Kiedy: 18-19 listopada 2016 r.

Gdzie: B90, Doki 1, Gdańsk

Bilety: Wszystkie informacje na oficjalnej stronie klubu.