Kosmiczna, bezpieczna przystań w B90

Tides From Nebula

Stéphane Gallay

Warszawski kwartet Tides From Nebula wystąpi w sobotę, 12 listopada, w gdańskim klubie B90. Podczas miesięcznej trasy zagrają 18 koncertów, na której zaprezentują materiał z najnowszej płyty „Safehaven”. 

„Bezpieczna przystań” – tak można tłumaczyć nowy album, ukazała się 6 maja tego roku, nakładem wydawnictwa Mystic Production. Po raz pierwszy w historii zespołu, dźwięki zostały nagrane we własnym studiu – Nebula Studio. Płyta „Safehaven” jest czwartym krążkiem w dyskografii ale pierwszym, który brzmi od początku do końca według zamysłu muzyków. W wywiadach podkreślali, że poprzednie wydawnictwa są udane ale nie posiadają najważniejszego elementu, jaki udało się dopiero teraz osiągnąć. Do współpracy przy ostatecznym kształcie zaprosili realizatora dźwięku Forresta Savella, znanego ze współprodukcji brzmienia m.in.: I Am Giant i Kornivool.

Zespół został założony w styczniu 2008 roku, a w jego skład wchodzą: gitarzysta Adam Waleszczyński, basista Przemysław Węglowski, gitarzysta i instrumentalista Maciej Karbowski oraz perkusista Tomasz Stołowski. Od samego początku grają muzykę post – rockową, bez użycia wokalu. Dopiero na ostatniej płycie pojawiła się gościnnie Bela Komoszyńska z Sorry Boys. Traktują głos jako instrument i tak miał wybrzmieć na nowym krążku.

Kiedy: 12 listopada

Gdzie: B90, ul. Doki 1, Gdańsk

Bilety:  35 zł (przedsprzedaż: ticket.soundrive.pl) / 45 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *