Mela Koteluk wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

mela-koteluk-4Od premiery ostatniej płyty „Migracje” upłynęły dwa lata. Mela Koteluk zaprezentuje się w jesiennej trasie „Zmienne tętno”. Cykl koncertów, które w Gdańsku odbędą się 12 i 13 listopada, to przede wszystkim nowa oprawa muzyczna i wizualna.

„Zmienne tętno” zamyka „Migracje” Tytuł trasy pochodzi od zawartego na płycie „Migracje” skitu. Ten krótki fragment między utworami wyznaczył nowy kierunek moich artystycznych poszukiwań. Jest w nim pewna przewrotność. Niemiarowy rytm serca motywuje do szukania antidotum na burzliwą rzeczywistość. W muzyce można odnaleźć nową siłę do lepszego rozumienia rzeczywistości na wielu, często nieświadomych, poziomach. – Tak wokalistka wyjaśnia nazwę odcinka, kończącego cykl koncertów.

Nowa trasa to nie tylko oprawa muzyczna, ale z dźwiękiem będzie komponować się specjalnie do tego przygotowane wnętrze. Będzie to przede wszystkim lustrzany element w kształcie rozety, przypominający portal. Artystka tłumaczy to jako metaforę  przejścia w inny wymiar rzeczywistości – łagodniejszy i uważniejszy niż pierwowzór. Nowe aranżacje utworów będą „lustrzanym odbiciem”, a jednocześnie dekonstrukcją ich dotychczas znanych wersji.

Kiedy: 12 i 13 listopada, godz. 20.00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski; Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1

Bilety: 70-110 zł, dostępne tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =