Asaf Avidan wystąpi w Gdańsku

asaf-avidanNieślubne dziecko Boba Dylana i Janis Joplin– tak określany jest Asaf Avidan. Artysta o unikalnym głosie i niezwykłej wrażliwości muzycznej, 11 listopada wystąpi w Gdańsku.

Swoją przygodę z muzyką zaczął w 2006 roku. Wydał wtedy pierwszą mini-płytę Now That You’re Leaving. Praca nad nią była dla niego lekarstwem po trudnym rozstaniu z dziewczyną. Zaraz po tym został frontmanem zespołu Asaf Avidan & The Mojos. Nagrany przez nich album The Reckoning” (2008), zyskał status platynowej płyty. Z nowym repertuarem z rodzinnego Izraela wyruszyli w trasę koncertową do USA.

W roku 2011, grupa zawiesiła działalność, a Avidan rozpoczął karierę solową. Za sprawą remiksu niemieckiego DJ-a Wankelmuta, piosenki „Reckoning Song”, artysta zyskał popularność na całym świecie. Nowa wersja utworu trafiła na listy przebojów w wielu krajach. Pomysł na zremiksowanie piosenki nie należał jednak do Asafa. Zaraz po jego publikacji w internecie, domagał się usunięcia.

Mimo sławy jaką przyniósł mu utwór, nie jest zainteresowany współpracą z wielkimi światowymi wytwórniami. Chce pozostać wierny alternatywnej scenie muzycznej. Jako artysta solowy ma na swoim koncie dwa albumy: „Different Pulses” (2013) oraz „Gold Shadow” (2015).  Dążył do tego, by ta ostatnia była bardziej amerykańska. Stąd wiele tu nawiązań do jazzu, bluesa i folku. W ramach trasy Into The Labyrinth Tour zagra w gdańskim klubie muzycznym B90.

Kiedy: 11 listopada 2016

Gdzie: Klub B90, Gdańsk

Bilety: od 90 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *