Doktor Strange wraca na ekrany

Doctor StrangePostać Doktora Strange’a nigdy nie cieszyła się popularnością na dużym ekranie.  Całkiem możliwe jednak, że ten przykry stan rzeczy marvelowskiego bohatera zmieni się  już 26 października, kiedy to  czarodziej wróci na srebrne ekrany.

Ekranizacja przygód super bohatera bazować będzie na komiksie „Doctor Strange: Into Shamballa” wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię produkcji odpowiada Scott Derrickson, znany z horrorów takich jak popularny „Sinister” czy „Egzorcyzmy Emily Rose”.

Głównym bohaterem adaptacji jest Stephen Strange, uznany chirurg, który ulega wypadkowi samochodowemu. Przez ten incydent traci czucie w dłoniach, co uniemożliwia mu dalsze wykonywanie zawodu. W poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu odnajduje najpotężniejszego czarnoksiężnika, jaki kiedykolwiek stąpał po Ziemi. Wkrótce po tym spotkaniu zostaje jego uczniem.

W rolę tytułowego bohatera wcieli się Benedict Cumberbatch, znany z serialu „Sherlock”, gdzie również odgrywał główną postać. Prócz niego pojawią się także inne sławy, takie jak Chiwetel Ejiofor czy Rachel McAdams.

Jak to zwykle bywa, polska premiera filmu będzie miała miejsce nieco później niż światowa. Możliwe, że jest to spowodowane chęcią dodania do ekranizacji polskiego dubbingu. Na szczęście dla tych, którzy nie przepadają za tego typu spolszczeniami, produkcję będzie można zobaczyć z napisami już 26 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 7 =