Powrót do klasyki, czyli TURBO w Wydziale Remontowym

turboWyrusz do przeszłości razem z TURBO, czyli jedną z najbardziej cenionych i najdłużej działających kapel heavy metalowych Polsce. Już dziewiątego października zespół zaprezentuje swoje największe przeboje w gdańskim Wydziale Remontowym. Sentymentalny powrót do korzeni to część trasy pt. „Back To The Past”.

Tourne grupy w założeniu ma przypomnieć i odświeżyć przełomowy dla polskiej, ciężko brzmiącej muzyki album „Kawaleria Szatana”. Podczas występów w całej Polsce zespół odegra płytę w całości, jak zresztą przystało w 30. rocznicę wydania materiału tego pokroju. – Jestem przekonany, że ta trasa to będzie naprawdę coś wyjątkowego, bo taka też jest ta cała płyta – mówi Wojciech Hoffman, gitarzysta legendarnej ekipy, dodając szybko, że:  – to jeden z kilku najważniejszych metalowych albumów ubiegłego wieku w Polsce, a może nawet i tego wieku.

W swym założeniu trasa „Back To The Pas” jest swoistym ukłonem w kierunku fanów zespołu – czytamy w informacji prasowej. Bogusz Rutkiewicz, basista kapeli, zdaje się to potwierdzać. – Mamy już trzecie pokolenie fanów i nie jesteśmy postrzegani jako okolicznościowa ciekawostka z tamtych lat, a jako solidnie funkcjonujący zespół, który wciąż stać na doskonałe koncerty – mówi. Z wydarzenia takiej rangi najbardziej skorzystać mogą właśnie najmłodsi zwolennicy ciężkiego brzmienia, którzy są za młodzi, by pamiętać, jak tworzyła się legenda TURBO i „Kawalerii Szatana” właśnie.

Oprócz gwiazdy wieczoru w Wydziale Remontowym usłyszymy także INTERNAL QUIET z Aleksandrowa Łódzkiego, formację osiągającą na scenie metalowej coraz większe sukcesy. Jak twierdzi lider TURBO, to bardzo dobry zespół. Mówi o nich: młodsi zawodowcy. Tego wieczoru zagra również REPULSOR.

Gdzie: Wydział Remontowy, plac Solidarności, Gdańsk

Kiedy: 9 października 2016 r., godz. 19:00

Wstęp: 35 zł/45 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 12 =