PRZEGLĄD WEEKENDOWY 27.05-29.05

glowna2016Sesja zbliża się nieubłaganie wielkimi krokami… Jednak zanim poczujecie jej oddech na plecach, wykorzystajcie ten ostatni weekend na dobrą zabawę! Proponujemy spędzić te upalne dni na świeżym powietrzu i nabrać trochę kolorów!

PIĄTEK

To kolejny studencki weekend. Imprezom nie będzie końca ponieważ odbędą się Delfinalia organizowane przez Akademię Morską i Neptunalia Uniwersytetu Gdańskiego. Już w piątek na skwerze Kościuszki w Gdyni czekać będą na Was: ZEUS, QUEBONAFIDE, W.E.N.A., O.S.T.R, a w sobotę Brodka, The Dumplings, XXANAXX oraz Marika. Natomiast na Neptunaliach zagrają: MITRA, VAVAMUFFIN, LADY PANK oraz Pidżama Porno.

Jeśli nie macie ochoty bawić się w studenckim gronie. Zapraszamy was na Święto Miasta Gdańsk. Jest to już dwunasta edycja festiwalu. Specjalnie dla mieszkańców (i nie tylko) przygotowano mnóstwo atrakcji. W piątek o godzinie 20:30 na Targu Węglowym będzie wyjątkowo muzycznie. Odbędzie się koncert, na którym to Gdańszczanie wybierali repertuar w plebiscycie TOP 20. „Lista Przebojów Roberta Janowskiego” dostarczy wam mnóstwo zabawy i uśmiechu, a zadba o to prowadzący program Jaka to melodia.

SOBOTA

Sobota na sportowo, bo w ramach Święta Gdańska odbędzie się XI Rodzinny Bieg Gdańszczan. Impreza startuje w sobotę o 10:00. Trasa Biegu mierzy ok. 2 km. Będzie przebiegała ulicami Głównego Miasta: Start: Targ Węglowy, Wojciecha Bogusławskiego, Ogarna, Powroźnicza, Pończoszników, Chlebnicka, Klesza, Krowia, Świętego Ducha, Kołodziejska, Tkacka, Garbary, Ogarna, Wojciecha Bogusławskiego, Targ Węglowy. Początek i koniec biegu przy ul. Targ Węglowy. Pamiętajcie: podstawową ideą Biegu jest sam udział!

W Gdyni natomiast czeka nas dziesiąta, Jubileuszowa Edycja Rajdu na Orientację „Z kompasem”. Organizator szykuje osiem zróżnicowanych tras, zarówno dla miłośników wędrówek jak i jazdy na rowerze. Część z nich skierowana jest do rodzin z dziećmi oraz osób początkujących, inne dla zawodników bardziej wprawionych. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału indywidualnie bądź w grupach do sześciu osób.

NIEDZIELA

W Teatrze Miniaturze o godz. 17.00 niezapomniane widowisko dla fanów twórczości Stanisława Lema. Będzie można obejrzeć „Bajki robotów”. Jest to zbiór opowieści opowiadanych przez maszyny. Z nich dowiadują się o kosmosie i zjawiskach w nim zachodzących, o gwiazdach, planetach i czarnych dziurach. Bajki opowiadają też o tym, że najważniejszymi siłami działającymi w kosmosie są uczucia, a najsilniejszym z nich jest miłość. Pokazują, że nauka objaśnia świat, ale pogodzić je może jedynie sztuka.

W spektaklu realizatorzy wykorzystują tradycyjne lalki oraz narzędzia cyfrowe i mechatronikę. Aktorzy stosują elektroanimację oraz tak kosmiczny instrument jak theremin – jedynym, na którym się gra bez dotykania go.

Z okazji Dnia Dziecka w godzinach 11:00-18:00 na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się festyn rodzinny pod hasłem „Gdańsk Dzieciom”. W tym wyjątkowym dniu organizatorzy zadbają o mnóstwo uśmiechu na twarzach zebranych gości. Wśród ponad 100 atrakcji każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Nie lada wyzwaniem będzie udział w specjalnych grach miejskich dla pociech. Pierwsza z nich, Olimpiada Dzieci, składać się będzie z serii wyzwań sportowych i rekreacyjnych, natomiast druga, Ścieżka Przygody, obejmie zadania naukowe, ekologiczne i związane ze sztuką. Za przejście gier miejskich na uczestników będą czekać nagrody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *