Najlepsze burgery w Gdańsku – tylko tutaj!

 

BURGEROWNIEPrzekrojona bułka, w niej sałata, pomidory, papryczki. Na to wszystko serowy sos, soczyście ociekający na blat stołu. Z kuchni wydobywa się zapach wyraziście przyprawionej wołowiny, która rumieni się na patelni. Nie mija piętnaście minut, a na talerzu stoi chrupiąca, wielowarstwowa kanapka, która czeka na zjedzenie. Głodni? Z okazji Światowego Dnia Hamburgera, zapraszamy Was na wycieczkę po gdańskich restauracjach, których specjalnością są właśnie burgery.

Najpopularniejszym daniem w Stanach Zjednoczonych jest hamburger. To właśnie kanapka z kotletem wołowym, sałatą, pomidorem, ketchupem i majonezem podbiła serca amerykanów. Potrawa mylnie postrzegana jako „fast food” przez restauracje takie jak McDonald’s. W  rzeczywistości wymaga od kucharza wiele pracy i umiejętności obchodzenia się z mięsem.

Poniżej przeczytacie o wybranych restauracjach, które serwują właśnie hamburgery. Wszystkie są dostępne w Gdańsku i przystępne dla studenckich portfeli.

Orginal Burger

1. Original Burger – ul. Długa 47/49, Gdańsk

Niewielka restauracja znajdująca się w centrum miasta. Skryta wśród podobnych knajp, zachęca nowoczesnym logiem, które kontrastuje z drewnem i cegłą. Rozkład mebli, stonowana kolorystyka, ściana wypełniona plakatami z tytułami kultowych filmów, to tylko preludium do ogromu rzeczy, które stwarzają tu przytulną atmosferę.  Kucharze przygotowują dania ze szczególną dbałością o mięso. Stuprocentowa wołowina dojrzewająca przez dwa tygodnie to podstawa menu w tej restauracji. Wśród pokaźnej ilości różnorodnych burgerów, najlepiej wypada klasyczny cheeseburger.

 

SurfBurger

 2. SURF BURGER – ul. Garncarska 30, Gdańsk

Największa sieć burgerowni w Gdańsku. Prócz Garncarskiej, SURF BURGER  znajduje się jeszcze na Morenie, Chełmie i Małym Przymorzu. W tym przypadku wygląd lokali jest mało istotny, ponieważ ma być tanio, dużo i smacznie. Klient ma do wyboru aż jedenaście kanapek, kilka rodzajów pancakesów, napoje, piwa i frytki belgijskie. Wszystko to utrzymuje się w granicach cenowych od 15 do 20 zł. Na każdy dzień tygodnia, SURF BURGER przygotowuje specjalną promocję. To jedna z nielicznych sieci knajp, gdzie można zjeść słodkiego hamburgera! Za niezbyt wygórowaną cenę  dostaniesz nachosy w bułce z wołowiną, zalane sosem serowym! Brzmi jak Gwiazdka w środku lata? Brzmi, więc zapraszamy!

Burgermania

3. Burgermania – ul. Bolesława Krzywoustego 25, Gdańsk

Burgermania to miejsce dla prawdziwych maniaków kuchni amerykańskiej. Trzeba uważać, by się od tego jedzenia nie uzależnić. Z każdym kęsem, czuć produkty najwyższej jakości. Na kanapkę czekało się tylko osiem minut. Jest to istny rekord wśród sprawdzanych lokali. Restauracja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów – do standardowego menu dodano tortille, makarony i tosty. Porcje co prawda są nieco małe, a cena zostaje w granicach 20 zł. Mimo to, można zakochać się w ogromnej gamie potraw, szybkości i jakości obsługi.

Burger Stacja

 4. Burger Stacja – ul. Hynka 65, Gdańsk

Jak ciężko znaleźć tę restaurację! Dotarcie do niej wymaga użycia aplikacji GPS. Na szczęście, jest czas by tam dojść – lokal otwarty jest do 00:00. Dania są małe, a cena atrakcyjna, ale co do jakości smaku bywa różnie. Raz zaserwują genialnego hamburgera, a innym razem kotlet będzie spalony, lub słabo doprawiony. W Burger Stacji je się dobrej atmosferze ciepłe jedzenie. Problem zaczyna się z zamówieniami na wynos. Niestety, dostawca spóźnił się o pół godziny, a kanapka była zimna. Możliwe, że to był jednorazowy incydent, ale niesmak pozostał do tej pory.

 

Pan burger

 5. Pan burger – ul. Do studzienki 10, Gdańsk

Ale było śmiechu podczas tej wizyty! Jest to mała restauracja, jednak z wielkim sercem. Komunikatywna obsługa powoduje, że niezależnie co się je – i tak smakuje lepiej. Lokal jest ewidentnie przystosowany do zamówień na wynos. Znikoma ilość miejsc powoduje kolejki, które ciągną się poza budynek. To nie jest ważne, bo jest na co czekać. Burgery mają tam wyśmienite, nie sposób opisać tego słowami.

Zobaczcie, spróbujcie i tyjcie! Bo warto moi drodzy, WARTO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =