Gdyński Festiwal Studencki Delfinalia 2016

delfinaliaCzas juwenaliów w Trójmieście powoli dobiega końca, lecz jeden z ostatnich akcentów tegorocznego święta braci studenckiej jeszcze przed nami. W dniach 27 i 28 maja na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się koncert główny Delfinaliów, na którym zagrają m.in. Brodka, Quebonafide, XXANAXX czy O.S.T.R.

W tym roku samorządy studentów Akademii Morskiej i Akademii Marynarki Wojennej postawiły na dwudniową imprezę, podzieloną tematycznie ze względu na gatunki muzyczne. 27 maja zaprezentują się bowiem przedstawiciele rapu, którzy będą przy okazji promowali swoje najnowsze dzieła. Jako pierwszy wystąpi Zeus (grający materiał z zeszłorocznego „Jest Super”), po nim usłyszymy Quebonafide (wraz z nowymi utworami z nadchodzącej „Egzotyki”), trzeci w kolejności zaprezentuje się W.E.N.A. (i jego dwie EP’ki: „Monochromy” i „Złe Towarzystwo”), a piątkowe występy zakończy O.S.T.R. (z zamykającym jego dyskografię „Życiem Po Śmierci”).

Dzień później, czyli 28 maja, scenę na Skwerze przejmą reprezentanci szeroko rozumianego popu. Pierwszym wykonawcą tego dnia będzie Marika – niegdyś reprezentantka klimatów bliskich reggae, lecz od niedawna przeobrażona w Martę Kosakowską. Tuż po niej wystąpi XXANAXX z mocną dawką elektronicznego brzmienia, wspartego wokalem Klaudii Szafrańskiej. Następny zespół, The Dumplings, również funkcjonuje jako duet i tu także mamy do czynienia z wokalistką – Justyną Święs. Finałem tego dnia, jak i całego koncertu głównego, będzie występ Brodki – artystki po sporej metamorfozie, promującej swoje najmłodsze dziecko „Clashes”.

Godzinowa rozpiska koncertu głównego Delfinalia 2016:

Piątek 27.05:
18:30 ZEUS
19:45 QUEBONAFIDE
21:00 W.E.N.A.
22:15 O.S.T.R.

Sobota 28.05:
18:30 MARIKA
19:45 XXANAXX
21:00 THE DUMPLINGS
22:15 BRODKA

Gdzie: Skwer Kościuszki, Gdynia

Bilety: 25 zł (bilet jednodniowy) do nabycia na stronie Biletomat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 20 =