Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio feat. Dj & Vj w Gdańsku

paweł kaczmarczykJuż niedługo, bo 29 maja, na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego pojawi się Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio. Zespół z jednym z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia wystąpi z nowym projektem – Vars & Kaper deconstructiON, czyli repertuarem hollywoodzkich soundtracków w nowym jazzowym brzmieniu.

Paweł Kaczmarczyk jest pianistą jazzowym, aranżerem, kompozytorem i sidemanem. Urodził się w 1984 roku w Krakowie. Trzeci album artysty, czyli „Complexity in Simplicity”, przyczynił się do jego międzynarodowej kariery. Płyta została uznana „Albumem Roku”, a Paweł Kaczmarczyk „Pianistą Roku”. Ponadto został laureatem nagrody „Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej” w kategorii „Artysta Roku 2009”, a także został zdobywcą „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani w kategoriach: Nowa Nadzieja, Artysta Roku, Album Roku. Paweł Kaczmarczyk był również dwukrotnie nominowany do nagrody „Fryderyk” w kategoriach: Jazzowy Muzyk Roku, Fonograficzny Debiut Roku.

Artysta prezentuje swoją muzykę na całym świecie m.in. w Europie, USA, Indiach, Afryce, Azji i Półwyspie Arabskim. Występował i współpracował z artystami światowego formatu takimi jak: Lee Konitz, Jon Christensen, Mino Cinelu, Emil Mangelsdorff, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Adam Pierończyk czy Zbigniew Namysłowski.

Paweł Kaczmarczyk założył zespół Audiofeeling Trio, do którego należą Dawid Fortuna i Maciej Adamczuk. Wraz z nim postanowił odświeżyć repertuar hollywoodzkich soundtracków Bronisława Kapera i Henryka Warsa. Kompozycje tych zapomnianych polskich mistrzów zabrzmiały w ponad dwustu amerykańskich produkcjach od lat 30. aż po lata 60. Na koncercie będzie można usłyszeć m.in. takie utwory jak „On Green Dolphin Street” czy „Invitation” w nowym jazzowym brzmieniu.

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Kiedy: 29 maja 2016 r., godz. 19.00

Bilety: 40 zł – parter, 30 zł – galeria (dostępne na stronie teatru).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 8 =