Ekonomia Kina, czyli o filmie inaczej

Ekonomia kina Zastanawiacie się, jak współcześnie wygląda produkcja, dystrybucja i promocja filmów? Przez dwa dni (19-20 maja) Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego opanują filmoznawcy. Powodem jest ogólnopolska konferencja naukowa Ekonomia Kina. W programie: wykłady, dyskusje, pokaz filmu i wydarzenia towarzyszące.

Wiele mówi się o dziełach kinematografii samych w sobie: poddaje się je licznym analizom i interpretacjom. Ekonomia Kina natomiast umożliwia prezentację wyników badań dotyczących filmowych finansów. W rozkładzie wydarzenia zaplanowano prelekcje na temat strategii marketingowej, produkcji i dystrybucji, a także rozwoju crowdfundingu, roli dubbingu lub cenzury oraz wiele innych. Na konferencji pojawią się m.in.: Marcin Adamczak, Rafał Syska, Artur Majer, czy Krzysztof Kornacki.

Po czwartkowych wystąpieniach zostanie wyemitowany film pt. „Zagubiony w La Manchy” (2002, reż. Keith Fulton, Louis Pepe), a następnie odbędzie się afterparty w Klubie Spółdzielnia. Ekonomii Kina towarzyszy Festiwal Millenium Docs Against Gravity (sobota 21 maja, godz. 16.00, Gdyńskie Centrum Filmowe). Szczegóły dostępne tutaj.

Kiedy: 19-20 maja 2016 r.

Gdzie: Wydział Filologiczny UG, ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk

Bilety: dla słuchaczy wstęp wolny.