Spotkania z Islamem w ECS

spotkania_z_islamem_-_zaproszenieO powszechnym dziś zjawisku, jakim jest Islamofobia, ale też ewolucji polityki imigracyjnej krajów europejskich, konsekwencji zachodnich interwencji militarnych w krajach muzułmańskich, a także przemocy, dla której pożywką jest wyobrażenie „konfliktu cywilizacji” – dyskutować będziemy na kolejnej części z cyklu „Spotkania z Islamem”.  Wydarzenie odbędzie się już 17 maja w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Dziś jednym z najpopularniejszych źródeł informacji stał się Internet. Szczególnie upodobaliśmy sobie czerpanie wiedzy z memów, czy wątpliwej wiarygodności stron internetowych. Wpisując hasło „Islam”, w Internecie pojawia się wiele stron o charakterze rasistowskim, napędzanych przez młodocianych pseudopatriotów. Brakuje rzetelnych informacji, rzetelnej dyskusji.

Wszystkich głodnych obiektywizmu i mądrej, merytorycznej debaty, zapraszamy serdecznie na „Spotkania z Islamem”, których moderatorem jest profesor Cezary Obracht-Prondzyński. Wykład pt.„Lęk wobec Islamu”wygłosi dr Monika Bobako z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestnikami spotkania, będą m.in.: dr Paulina Pawlicka z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Imam Nidal Abu Tabaq – Dyrektor Centrum Muzułmańskiego w Lublinie.

Gdzie: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, SALA WYSTAW CZASOWYCH

Kiedy: 17 maja 2016 r,, godz. 18:30-20:00

Wstęp: Wolny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + czternaście =