Omar Souleyman w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

OMAR!W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w ramach cyklu Scena Odkryć wystąpi sławny w mieście Ra’s al-‘Ayn, Omar Souleyman.  Mistrz muzyki arabskiej zaprezentuje swoje umiejętności i nowe utwory już 14 maja.

Omar Souleyman to muzyk pochodzący z Syrii. Wydał w swoim kraju aż 500 płyt inspirowanych tradycyjną muzyką arabską i weselną z elementami elektronicznego brzmienia. Swoją karierę rozpoczął w 2006 roku albumem wydanym przez amerykańską wytwórnię Sublime Frequencies, co rozsławiło go poza granicami kraju. Na przestrzeni kolejnych lat ukazało się jeszcze kilka krążków wydanych na rynku zachodnim.

Artysta pojawił się między innymi na Glastonbury Festival. W 2013 roku został zaproszony na Koncert Noblowski, gdzie śpiewał wraz z gwiazdami takimi jak Mary J. Blige czy James Blunt.

Najnowsza płyta sprzed roku zatytułowana „Bahdeni Nami” to najbardziej osobiste dzieło z dorobku artysty. Przy pracy nad nią powrócił do współpracy z poetą Ahmadem Alsamerem. Tematyka utworów przepełniona jest romantycznymi uniesieniami i taneczną zabawą. Przed gwiazdą wieczoru wystąpi Snowid. Tworzy on specyficzny rodzaj muzyki pełen elektronicznych dźwięków i pagan disco. Ponadto jego teksty inspirowane są folklorem i tematyką fantasy.

Kiedy: 14 maja 2016 r., godz. 20.00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Bilety:  50 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =