Dwa spojrzenia na YouTube: maj

Dwa spojrzenia na YouTubeZa oknem piękna pogoda, świeci słońce i mogłoby się wydawać, że wszystko jest dobrze i każdy się uśmiecha. Niestety nie zawsze tak jest. W tym miesiącu Dwa spojrzenia na YouTube trochę bardziej na poważnie.

Aleksandra Kiszewska: Jak zapowiadaliśmy, w tym miesiącu tematyka bardziej refleksyjna. Często na Youtube znaleźć można dużo humoru, inspiracji i filmów, które wprost tryskają pozytywną energią, a jak wygląda druga strona medalu? Pod koniec zeszłego roku Katarzyna Napiórkowska z kanału CallMeKat nakręciła film „LIVING WITH DEPRESSION”, który dość szybko stał się popularny nie tylko w Polsce. Uświadamia czym jest depresja, jak ją zauważyć i jakich błędów nie popełniać. Utrzymany jest w bardzo klimatycznej atmosferze dzięki czemu chyba jeszcze bardziej trafia do odbiorcy. CallMeKat nakręciła równie potrzebny drugi, już trochę mniej artystyczny, film. Tym razem zajęła się tym jak żyć z osobą chorą na depresję.

Zuzanna Tanajewska: Ważne są takie materiały, bo wciąż, niestety, społeczeństwo lekceważy tę chorobę. W ogóle wiedza na temat zdrowia, funkcjonowania naszego ciała i działania leków jest istotna. Z tym ostatnim chyba nie jest najlepiej, skoro co jakiś czas pojawiają się raporty o nadużywaniu suplementów diety, które lekami przecież nie są. Innym problemem jest branie antybiotyków bez potrzeby, bo działają one tylko na bakterie, a nie na wirusy. O zagrożeniach z tym związanym (powstaniu odpornej superbakterii) opowiada film „The Antibiotic Apocalypse Explained” (polskie napisy).

Aleksandra: Tak samo jak o zdrowie powinniśmy dbać o pewność siebie. Z którą najczęściej problemy mają panie. Nie taki biust, za duży nos, za grube uda. Ideały zmieniały się przez lata, obecnie coraz trudniej określić jeden kanon piękna. I o tym właśnie Karol Paciorek opowiada w świetnie zrealizowanej „Historii Piękna”. Najczęściej poczucie atrakcyjności nie leży w wyglądzie, lecz w głowie. Kobiety nie powinny słyszeć, że wyglądają pięknie, lecz że po prostu takie są. Bez względu na ilość makijażu i kolor włosów. Wtedy łatwiej odnaleźć się świecie pełnym wymagań. Film Karola polecamy zarówno kobietom i mężczyznom, nieraz warto zastanowić się co tak naprawdę ma znaczenie.

Zuzanna: Bardzo dobrze, że nie ma obecnie jednego kanonu piękna, bo ludzie są zbyt różnorodni. Ciasne szufladki nie mają sensu, poczynając od koloru skóry, o czym mówi Angélica Dass na TED Conference (polskie napisy). Fotografka stworzyła niesamowity projekt „Humanæ”, który dokumentuje prawdziwe odcienie ludzkości – właśnie ta różnorodność jest wspaniała.

Aleksandra: Jeśli wciąż ktoś uważa, że jest gorszy od innych to czas zagłębić się w kanał Andrzeja Tucholskiego. W filmie „Jak być PEWNYM SIEBIE” opowiada o tym w jaki sposób pokonać słabości, aby z uśmiechem robić karierę i być szczęśliwym. Jeśli problemem jest brak motywacji to warto obejrzeć „Jak zabrać się do DZIAŁANIA”, „Jak się SKUPIĆ?” czy „Jak mieć więcej CZASU”. Leń to chyba wróg nas wszystkich. Narzędzia do jego pokonania znajdziesz nawet na YouTubie, trzeba tylko chcieć.

Zuzanna: Z pewnością siebie i motywacją związany jest również kolejny film „Inside the mind of a master procrastinator”. Znacie tę sytuację, gdy deadline zbliża się nieubłaganie, ale zamiast zabrać się do pracy, wolicie obejrzeć kolejny odcinek serialu lub zająć się czymś mniej kłopotliwym? A potem okazuje się, że jutro upływa termin i ogarnia was panika? Być może macie problem z prokrastynacją. Jest to psychologiczne określenie na wręcz patologiczne odkładanie czynności, które należy wykonać. Związane z obawą przed porażką czy perfekcjonizmem. Tim Urban w zabawny sposób opowiada o tym uciążliwym zjawisku. Możecie obejrzeć wideo teraz… albo później.
W następnym odcinku, czyli w czerwcu dostarczymy wam porcję filmów podróżniczych – idealnych na zbliżające się wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =