PRZEGLĄD WEEKENDOWY 29.04-1.05

Ania DąbrowskaKochani! Zbliża się wyjątkowo długo wyczekiwany i upragniony weekend majowy – czyli MAJÓWKA! Jeśli nie macie jeszcze żadnych planów lub po prostu wypoczywacie w Trójmieście, podpowiemy wam, gdzie warto się wybrać i czego nie można przegapić.

PIĄTEK

Na początek coś wyjątkowego. Mocne hardrockowe brzmienie. Chodzi tu o Königsberg Rocks Out Festival, a więc pierwszą edycję tej imprezy w Polsce. Na festiwalu wystąpi pięć najlepszych zespołów ze starożytnego rejonu pruskiego: Ghosthill, Golden Rush, Kocytos, Chanahgurd.  – Napełnimy was pasją i prawdziwą mocą rocka! Tylko teraz możecie zasmakować tej atmosfery! To czas, aby obudzić drzemiącą w was bestie! Usłyszycie nasz ryk – idziemy po was! – zachęcają organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się tylko w czterech polskich miastach: Warszawie, Toruniu, Krakowie i Gdyni (w Klubie Ucho o godzinie 20.00). Bilety w cenie 30-40 zł.

W Starym Maneżu o godzinie 19.00 pojawi się natomiast wyjątkowa iskierka polskiej sceny muzycznej – Ania Dąbrowska. Po trzyletniej przerwie wydała nową płytę pt. „Dla naiwnych marzycieli”. Jak już wcześniej pisaliśmy: – Utwory są proste, ale niebanalne. Poza tym, artystce należy się wielkie uznanie za używanie solidnych popowych patentów z takim wyczuciem melodyki i harmonii, pasujących idealnie do tekstu, jakie tu odnajdujemy”. Dlatego właśnie nie możecie tego przegapić! Bilety w cenie 75 zł.

SOBOTA

Gdzie najlepiej spędzić majówkę? Oczywiście w Trójmieście. O 17.00 zaczyna się impreza w Bunkrze (Gdańsk, Olejarna 3), gdzie będzie można się bawić na dwóch parkietach, tańcząc do wszystkich gatunków muzycznych z Widem & Kennym. Wstęp wolny.

Na majowy weekend zaprasza, jak co roku, Sopot. Program majówki będzie obfitował w liczne wydarzenia sportowe i kulturalne. Punktem wyjścia dla tegorocznej Sopockiej Majówki była 25-ta rocznica śmierci Jerzego Afanasjewa: pisarza, poety, satyryka, reżysera filmowego, teatralnego i telewizyjnego, postaci mocno związanej z Sopotem. To właśnie do twórczości artysty nawiązuje Parada Mimów zaplanowana na 1 maja o godzinie 13.00. Jego talentu literackiego będzie można posmakować (i to w dwóch językach) podczas prezentacji książki „Ślizgawka i inne opowiadania”.

Majówka to nie tylko imprezy, wydarzenia kulturalne i sportowe. Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni oferuje „detektywistyczny weekend” z zabawą „WEŹ NAUKĘ POD LUPĘ”. Centrum zaprasza wszystkich, niezależnie od wieku, do wcielenia się w rolę detektywa. Przekonacie się, jak działa laboratorium kryminalistyczne, z jakich metod wykrywania sprawców korzystają technicy, jakich narzędzi użyć i z jakich dziedzin nauki czerpać wiedzę.

NIEDZIELA

hans zimmerEmocje po sobocie jeszcze nie opadły, a majówka nadal trwa! Liczymy na to, że pogoda dopisze, pozwalając spędzić trochę czasu z najbliższymi na świeżym powietrzu. Na przykład na sportowo. Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem zaprasza do wzięcia udziału w Triathlonie. W Gdańsku odbędzie się on w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Jest to jedyny taki triathlon w Polsce. Rywalizacja bezpośrednio przenosi się bowiem z pływalni na zewnątrz. Wszystko zaczyna się na Pływalni AWFiS. Start odbywa się w grupach 12-osobowych, po dwóch startujących na jednym torze. Po wyjściu z wody następuje bezpośrednia zmiana na część rowerową. Strefa zmian znajduje się kilkanaście metrów od pływalni. Wyścig kolarski odbywa się na rowerach MTB po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ostatni etap wyścigu rozgrywa się w na stadionie lekkoatletycznym. Bukujcie bilety (w cenach 60-80 zł, ulgowe: 10 zł).

Do Trójmiasta zawita również wybitny kompozytor muzyki filmowej Hans Zimmer! Polską część swojej trasy koncertowej zacznie właśnie w Gdańsku. Będzie występował w towarzystwie Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej oraz chóru. Hans Zimmer jest uznawany za jeden z najbardziej innowacyjnych talentów muzycznych w Hollywood. Artysta skomponował muzykę do wielu filmowych przebojów m.in.: Piratów z Karaibów, Cienkiej czerwonej linii, Pearl Harbor, Ostatniego Samuraja, Trylogii Mroczny Rycerz, Incepcji, Interstellar, a także animowanych: choćby Króla Lwa, Madagaskaru, Kung Fu Pandy czy Księcia Egiptu. Dotychczas muzyk napisał ścieżkę dźwiękową do ponad 120 filmów, otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym Oscara, Złote Globy i Nagrody Grammy. Występ odbędzie się o 20.00 w Ergo Arenie (Gdańsk/Sopot, pl. Dwóch Miast 1). Bilety w cenach 179-499 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *