REBEKA – melancholijnie i energetycznie – w Uchu!

12832566_993375660715581_7028975165441162200_nDuma electro popu na polskiej scenie muzycznej. REBEKA już 22 kwietnia wystąpi w gdyńskim klubie Ucho. Promować będą najnowszą płytę „Davos”.

Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny współpracują razem od 2010 roku. On zajmuje się produkcją i aranżacją piosenek. Jej mocną stroną jest pisanie tekstów i komponowanie melodii. Razem tworzą duet REBEKA, którego kariera po wydaniu debiutanckiego albumu „Hellada” nabrała tempa. Płytę obsypano pozytywnymi recenzjami, a zespół zagrał na największych polskich festiwalach – Open’er, Selector, Free Form Festiwal. Od tamtej pory zrezygnowali z innych, pobocznych projektów i całkowicie poświęcili się wspólnej współpracy.

Charakterystyczne dla ich brzmienia jest wykorzystanie keyboardu CASIO. – Dostałam go na komunię. Po latach wyjęłam go z kartonu i zabrałam do Poznania. Pewnego dnia usiadłam na podłodze z organkami i dyktafonem, mając zamiar improwizować – mówi Iwona: – Melodia „Stars” powstała właśnie wtedy na dywanie. A casio zostało już ze mną. Oprócz klawiszy w ich kompozycjach możemy usłyszeć dźwięki syntezatorów przeplatające się z gitarami – elektryczną i basową.

Ich druga długogrająca płyta „Davos” miała premierę w marcu 2016 roku.  Jest pełna  osobistych historii i przemyśleń o współczesnym świecie. Składa się z różnorodnych piosenek – od melancholijnych po energetyczne brzmienia. Na koncercie w Gdyni będziemy mieli okazję usłyszeć nową, bardziej dojrzałą wersję REBEKI.

Kiedy: 22 kwietnia 2016 r., godz. 20:00

Gdzie: Klub Ucho, ul. Świętego Piotra 2, Gdynia

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż i online), 45 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =