Voo Voo w Starym Maneżu

voo voo 1Legendarny, jeden z najoryginalniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej zagości niedługo w Gdańsku. Voo Voo wystąpi 24 kwietnia w Starym Maneżu!

Muzykę Voo Voo jest trudno przypisać do jednego gatunku. Ze znakomitym efektem połączyli rocka z jazzem i folkiem różnych rejonów świata.

Zespół powstał w 1985 roku w Warszawie z inicjatywy Wojciecha Waglewskiego – kompozytora, autora niezwykle ciekawych, metaforycznych tekstów, a także gitarzysty, charyzmatycznego wokalisty oraz producenta muzycznego. Oprócz Waglewskiego w formacji obecnie grają: Mateusz Pospieszalski –saksofony, flet, klarnet basowy, instrumenty klawiszowe, akordeon, śpiew, Karim Martusewicz – kontrabas, gitara basowa, Michał Bryndal – perkusja.

Każda z kolejnych płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą do różnych zakątków świata rocka, choć często przekraczała gatunkowe granice. Zespół sięgał nieraz do żywiołowych, graniczących z transem rytmów. Przechodził ewolucję od mrocznych i surrealistycznych kawałków do bardziej pogodnych i dynamicznych kompozycji. Choć łączy je ze sobą, poszczególne albumy mają jednak zwykle jakiś dominujący styl.

W tekstach przeważa proste słownictwo, nawiązujące do mowy potocznej, ale jednocześnie są one pełne gier i zabaw językowych. Treść dotyczy nierzadko przeżyć egzystencjalnych i metafizycznych. Sam Waglewski uważa, że od słów ważniejsza jest muzyka. Pisanie tekstów traktuje jako dodatek do niej.

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk

Kiedy: 24 kwietnia 2016 r., godz. 19.00

Bilety: przedsprzedaż 60/70 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =