PRZEGLĄD WEEKENDOWY 15.04-17.04

bednarZa oknem przygrzewa słonko, a niekrótkie już dni zaczynają się coraz prędzej. Oznacza to lepsze warunki na wyjścia do miasta, by w gronie przyjaciół miło spędzić czas. Jak co tydzień, mamy dla was nasz subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń tego weekendu. W Gdańsku upłynie on pod znakiem świetnych koncertów.

PIĄTEK

Każdy występ tej formacji to piękne, audiowizualne show, więc ich wiosenne koncerty będą nie lada gratką dla fanów. Fanów Skalpela. Szczególne zainteresowanie wzbudzą zapewne nowe aranżacje utworów z debiutanckiego albumu duetu, które o godzinie 20.00 usłyszymy w gdańskim klubie B90. W trakcie wydarzenia zespół zaprezentuje nowe wizualizacje, które z pewnością będą ucztą dla oczu. Bilety do nabycia w przedsprzedaży za 30 zł, w dniu koncertu: 50 zł.

SOBOTA

„Zamigocze świat tysiącem barw” Dlaczego? Ponieważ legendarna kapela Varius Manx zagra swój jubileuszowy koncert w gdańskim B90. Będzie to chwila wyjątkowa, nie tylko ze względu na ponowne przywrócenie klimatu lat dziewięćdziesiątych.  Przede wszystkim, zespół wystąpi ze specjalnym gościem: dawną wokalistką, Kasią Stankiewicz. Od godziny 20:30 będziecie mogli wysłuchać więc utworów, które powstały w ciągu 25 lat istnienia formacji. Na pewno nie zabraknie kultowych numerów pokroju „Orła Cień” czy „Pocałuj noc”. Bilety w cenie 89/99 zł.

To jeszcze nie koniec niespodzianek. O godzinie 19:30 szykuje się wielki „BANG!”. Dokładnie tak nazywa się nowy krążek powracającej po siedmiu latach muzycznej absencji Reni Jusis. Płyta nabiera jeszcze większego znaczenia dla mieszkańców Trójmiasta, nie tylko dlatego, że gwiazda po raz pierwszy, dzień po premierze, zaprezentuje na żywo swój krążek w sopockim klubie Sfinks700. Powodem jest również to, że album był tworzony razem z lokalnym producentem tworzącym pod pseudonimem Stendek. Krążek śmiało można nazwać wielopokoleniowym. Przy jego powstawaniu współpracował przecież młody talent: Kuba Karaś reprezentujący The Dumplings. Bilety w cenie 35 zł.

NIEDZIELA

Wiosna, aż chce się śpiewać „Dmuchawce, latawce wiatr”, a może nawet przypomnieć dzieciństwo i zanucić „Konik, z drzewa koń na biegunach”. Te utwory oznaczają jedno. Urszula wystąpi w nietypowych dla niej okolicznościach. Wokalistka niecodziennie koncertuje przecież w klubach. W gdańskim Parlamencie zagra jednak z okazji dwudziestolecia płyty „Biała Droga.” O godzinie 20:00 Urszula przeniesie was w wir polskiej muzyki. Bilety w cenie 59/69 zł.

Po postaciach, które w pewien sposób ukształtowały polską scenę muzyczną czas na głos młodego pokolenia. Kamil Bednarek wystąpi o godzinie 18:00 w Kwadratowej. Kamil to przede wszystkim utalentowany artysta, który dzieli się niesamowitą energią z publicznością. Można wręcz powiedzieć, że bawi się dźwiękami. Jest niezwykle kulturalnym, młodym człowiekiem, dzielącym się ze światem swoją pasją. Początki kariery zawdzięcza programowi Mam Talent, jednak dorobek płytowy nie pozwala patrzeć na niego przez pryzmat telewizji. Dajcie się porwać muzyce reggae w jego wykonaniu. Bilety w cenie 35/40 zł.

Jak sami widzicie, w ten weekend w Trójmieście będzie się działo!  Na wszystkie koncerty serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + dwadzieścia =