Siódma płyta po siedmiu latach – Reni Jusis w Sopocie

rj2Po siedmiu latach przerwy, na polską scenę powraca ceniona producentka i wokalistka – Reni Jusis. Premierze płyty „BANG!” towarzyszyć będzie trasa koncertowa po całym kraju. Z tej okazji, na 16 kwietnia zaplanowano występ w sopockim klubie Sfinks700. Będzie to pierwsza prezentacja nowego materiału w Trójmieście.

BANG!” to już siódmy album w dyskografii wokalistki. Całość powstała przy ścisłej współpracy z trójmiejskim producentem, STENDKIEM. Gościnnie w utworach udzielają się również: Kuba Karaś z zespołu The Duplings oraz reprezentujący grupę Dick4Dick M.Bunio.S. Widząc taki skład, nie trudno domyślić się, że modernistyczna elektronika będzie gatunkiem spajającym krążek. Sama autorka mówi jednak, że sprawa jest bardziej złożona: – Echa świeżych nurtów muzyki elektronicznej mieszają się tu z ambientową przestrzenią i poszarpanym, trapowym pulsem, a tu i ówdzie dyskretnie rezonują brzmienia spod znaku eksperymentalnego techno, na przemian z minimalistycznym hip-hopowym beatem czy retro popem.

Wyjątkowe brzmienie płyty „BANG!” zawdzięczam STENDKOWI – komentuje Reni: – Jego podejście do harmonii i niepoparty muzyczną edukacją warsztat zawładnęły moją wyobraźnią na dobre i zmotywowały wreszcie do stworzenia nowego albumu – tłumaczy impuls, który kazał jej ponownie zacząć nagrywać. Tak długa przerwa była dla niej motorem do eksperymentowania. W nowych utworach usłyszymy, jak szepcze, jęczy, melorecytuje, a nawet rapuje, nie stroniąc przy tym od rozmaitych efektów i modulacji głosu.

Dotychczas pojawił się tylko jeden singiel promujący „BANG!”. „Bejbi Siter” to, jak twierdzi wydawca, jeden z najbardziej przebojowych momentów krążka. Reszta numerów ma opierać się o wieloznaczne teksty będące autoprezentacją artystki. Premiera albumu już 15 kwietnia, dzień przed koncertem w Sfinksie700.

Kiedy: 16 kwietnia 2016 r., godz. 19.30

Gdzie: Sfinks700, ul. Mamuszki 1, Sopot

Bilety: 29 zł (pierwsza pula) / 35 zł (druga pula) / 39 zł (w dniu koncertu). Dostępne w Internecie lub kasach klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − jeden =