Marta Abramowicz na Uniwersytecie Gdańskim

Marta_AbramowiczJuż 14 kwietnia na Wydziale Filologiczno-Historycznym pojawi się Marta Abramowicz: polska reporterka, badaczka społeczna, działaczka na rzecz praw człowieka.  Ostatnio szczególnie szeroko omawiana jest jej książka „Zakonnice odchodzą po cichu”, która ukazuje życie współczesnych sióstr zakonnych w polskich klasztorach.

Marta Abramowicz od wielu lat zajmuje się przeciwdziałaniem dyskryminacji. Jest autorką badań nad sytuacją społeczną osób LGBT w Polsce.

Przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, później kierowała Kampanią Przeciw Homofobii. Była również koordynatorką kampanii społecznej „Niech nas zobaczą”, a także redaktorką naczelną Portalu MultiKulti.

Na swoim koncie ma wiele publikacji książkowych, a wśród nich m.in.: „Jestem gejem. Jestem lesbijką. Komu mogę o tym powiedzieć” (z Agnieszką Bratkiewicz), „Rodziny z wyboru w Polsce. Życie rodzinne osób nieheteroseksualnych” (wraz z Joanna Mizielińską i Agatą Stasińską) czy wspomniany reportaż „Zakonnice Odchodzą Po Cichu”, który wciąż utrzymuje się na liście bestsellerów w księgarniach (recenzja CDN-u: tutaj). To właśnie tej publikacji dotyczyć będzie dyskusja na Uniwersytecie Gdańskim.

Kiedy: 14 kwietnia 2016 r., godz. 13:00

Gdzie: Wydział Filologiczno-Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego, Wita Stwosza 55, Gdańsk

Wstęp: wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *