Varius Manx & Kasia Stankiewicz w B90!

źródło: variusmanx.pl

Plakat promujący trasę koncertową / źródło: variusmanx.pl

W gdańskim B90 już 16 kwietnia rozbrzmiewać będą największe hity Varius Manx z lat 90-tych. W najbliższą sobotę odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu. Wyjątkowy, bo „Orła cień” czy „Zanim zrozumiesz” usłyszymy z ust legendarnej wokalistki grupy – Kasi Stankiewicz. Ponadto występ odbędzie się w ramach jubileuszowej trasy koncertowej. Formacja obchodziła w tamtym roku 25-lecie pracy artystycznej.

Zespół został założony przez kompozytora Roberta Jansona oraz braci Pawła i Michała Marciniaków. Pierwsza płyta „The Beginning” została wydana w 1990 roku. Trzy lata później ukazał się „The New Shape”. Krążki zapewniły grupie grono wiernych fanów. Do pracy nad kolejnym albumem dołączyła Anita Lipnicka. „Emu” promowały single „Zanim zrozumiesz” i „Piosenka księżycowa”. Dotarły one na pierwsze miejsca list przebojów. Zespół z Anitą Lipnicką wydał jeszcze materiał pt. „Elf”. Wokalistka zdecydowała się jednak rozpocząć karierę solową.

Wtedy jej miejsce zajęła właśnie Kasia Stankiewicz. W 1996 roku ukazało się „Ego”, zawierające m.in. kultowe „Orła cień” i „Ten sen”. Płyta uzyskała wynik ponad 500 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Po odejściu Kasi, do zespołu dołączyła Monika Kuszyńska. W tym składzie grupa wydała trzy kompakty: „Eta”, „Eno”, „Emi”, odnosząc liczne sukcesy. W 2001 roku Varius Manx został wyróżniony Brylantową Płytą za największą liczbę złotych i platynowych płyt. Rok później zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich za utwór „Moje Eldorado”. W 2010 roku Monikę Kuszyńską zastąpiła Anna Józefina Lubieniecka. Obecną wokalistką jest natomiast Edyta Kuczyńska.

Jubileuszowy koncert, który podsumuje 25 lat pracy artystycznej, już w przyszłym tygodniu. Koniecznie wybierzcie się do B90. Okazja, by usłyszeć głos Kasi Stankiewicz w towarzystwie muzyków z Varius Manx, może się już nie powtórzyć!

Kiedy: 16 kwietnia 2016 r., godz. 16.30

Gdzie: B90, ul. Doki 1, Gdańsk

Bilety: 99 zł (w dniu koncertu), 89 zł (przedsprzedaż). Dostępne w sprzedaży internetowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *