Julia Marcell „Proxy Tour” w ŻAK-u

Julia MarcellJulia Marcell pojawi się z nową trasą koncertową „Proxy Tour” już 15 kwietnia w gdańskim klubie ŻAK. Promować będzie nowy album. Na płycie „Proxy” można znaleźć wyłącznie utwory z polskimi tekstami, których wcześniej autorka unikała.

To już czwarta płyta Julii Marcell, ale dla wielu jej fanów ponowny debiut. Od samego początku kariery wokalistka intrygowała słuchaczy. Każdy kolejny krążek różnił się zupełnie od poprzednich. Zdecydowanie nie można było się zanudzić. Julia poszukiwała nowych brzmień, stopniowo zastępując liryczne pianino większą dawką elektroniki. Pierwszy album „It Might Like You” wydała z pomocą swoich fanów, którzy wsparli ją finansowo. Jednak większą popularność przyniosło dopiero  „June” z 2011 roku. Pół roku później na Tent Stage, podczas Open’era, zgromadziła się ogromna publiczność. Słuchacze nie pozostali bierni ani na chwilę. Wraz z kolejnymi wydawnictwami zmieniał się image wokalistki, tak jakby wszystko było podporządkowane tej jednej stylistyce.

Tym razem olsztynianka postanowiła ponownie zaskoczyć i zmienić w swoich kompozycjach wszystko. Najnowszy album „Proxy” jest w całości napisany w języku polskim. I to słowa są tu najważniejsze. Julia postawiła na dystans wobec świata oraz ironiczne podejście w tworzeniu bohaterów każdego utworu. Te postacie przeżywają kryzys, są absurdalne i groteskowe. Teksty natomiast – bardzo życiowe i skłaniające do myślenia, zwłaszcza „Andrew” i „Tarantino”. Muzyka schodzi gdzieś na drugi plan, docenia się jej walor dopiero przy kolejnych odsłuchaniach. A jest co doceniać. Więcej zdradzać nie będziemy, zapraszamy do przesłuchania płyty i pójścia na koncert!

Kiedy: 15 kwietnia 2016

Gdzie: Klub Żak, Grunwaldzka 195/197, Gdańsk

Bilety: wyprzedane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *