Domowe Melodie zagrają w Starym Maneżu

domowe melodieMuzyczne Trio: Justyna „Jucho” Chowaniak, Staszek Czyżewski oraz Kuba Dykiert, czyli Domowe Melodie, zagrają 16 kwietnia w gdańskim Starym Maneżu.

Ich kariera rozpoczęła się w Internecie, a swoją pierwszą płytę wydali na własną rękę, w konwencji lo-fi (amatorska jakość nagrań). Pomysłodawczynią projektu była Justyna „Jucho” Chowaniak. Bez wsparcia wytwórni płytowej uzyskali miano objawienia polskiej sceny muzycznej. Domowe Melodie to trio pełne charyzmy, poczucia humoru i dziecięcej wrażliwości. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Utwór, pochodzący z debiutanckiej płyty pt. „Grażka”, zadebiutował na drugim miejscu legendarnej Listy Przebojów Trójki, a już tydzień później uplasował się na jej szczycie. Koncerty grupy wyprzedają się w mgnieniu oka – w przeciągu ostatnich dwóch lat zagrała ich ponad 150. Doniesienia o zespole dotarły nawet do samej Kasi Nosowskiej, która zauroczona twórczością, zaprosiła muzyków do udziału w Męskim Graniu.

Najlepiej Domowe Melodie scharakteryzowała założycielka grupy:

„Domowe melodie” to projekt kilkunastu własnoręcznie nabazgranych i skomponowanych piosenek. W domu. Razem z płaczem, spalonym garnkiem, gorączką i dziurawą skarpetą. Nagrywam. Rejestruję ulotny fragment mojego życia… Po drodze pojawili się moi muzykanci najlepsi – Staszek i Kuba. I tak sobie klepiemy domowe bity – mówi.

Gdzie: Stary Maneż, ul. J. Słowackiego 23, Gdańsk

Kiedy: 16 kwietnia (sobota) 2016 r., godz. 19.00

Bilety: 45 zł, dostępne na kupbilecik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 20 =