Gala Medi@stery i obchody 10-lecia kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

IMG_5385W środę, 30 marca, na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się uroczystość poświęcona jubileuszowi 10-lecia powołania kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Całe wydarzenie zostanie poprzedzone galą wręczenia nagród laureatkom konkursu Medi@stery.

Pierwszy w Polsce konkurs Medi@stery skierowany jest do absolwentów kierunków dziennikarskich, którzy swoje prace poświęcili tematyce medioznawczej. Tegoroczną drugą edycję wygrała pani Olivia Kłusek (Uniwersytet Jagielloński) z pracą pt. „Latte-feminizm, pop-feminizm i girl power. Trywializacja pojęcia feminizmu w kobiecej prasie ilustrowanej segmentu luksusowego”. Drugie miejsce zajęła pani Paulina Wiernicka za pracę pt. „Muzyka w słuchowiskach i słuchowiska o muzyce. Analiza gatunku w oparciu o wybrane słuchowiska”, a trzecie pani Magdalena Litman i jej praca „Wirusy umysłu. Koncepcja piątej władzy, przegląd i analiza nowych zjawisk komunikacyjnych w internecie”. Gala wręczenia nagród będzie uroczystym rozpoczęciem obchodów 10-lecia powołania kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Podczas obchodów organizatorzy zaplanowali m.in. spotkania ze znanymi i cenionymi dziennikarzami, panele dyskusyjne z udziałem absolwentów, konferencje naukowe oraz przedstawienie prac fotografów.

Gdzie: Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych (aula S207)

Kiedy: 30 marca 2016 r., godz. 13:30

Wstęp: Wolny