PRZEGLĄD WEEKENDOWY 25.03-27.03

1563256__krPrzed nami świąteczny weekend. Pora otrząsnąć się z zimowego snu i rozbudzić w sobie wiosnę. CDN jak zwykle śpieszy z garścią interesujących wydarzeń.

PIĄTEK

Jeśli wręcz uwielbiacie zabawę do  dark electro, industrialu i gothic’u mamy dla was coś specjalnego. Wydział Remontowy zaprasza na TOG+dark ritual dance. Piątkowy wieczór stanie pod hasłem tańca aż po grób oraz makabry dla trupich nóg. Przetrwają tylko najmroczniejsi z mrocznych. Zabawia, której nie będzie końca, rozpocznie się o godzinie 21:00. Koszt biletu to 10 złotych.

Imprezowy piątek da o sobie znać również w Cafe Absinthe. I to zupełnie za darmo! Wieczór TÉ. Bity Kolektiv należeć będzie do dwójki utalentowanych DJ-ów, Czarnej i Seby. Para ta, po kilku wspólnych występach na imprezach okolicznościowych, postanowiła połączyć swoje muzyczne siły. Tak powstały ich wspólne Tanie Bity, za pomocą których zaczęli podbijać trójmiejskie kluby. W Cafe Absinthe będzie można usłyszeć utwory z pogranicza nu indie, nu disco, indie, rock oraz R&B, zręcznie zmiksowane przy deckach tych artystów. Elektryczne biesiadowanie rozpocznie się o godzinie 22:00. Zapraszamy!

SOBOTA

1552965__krDla spragnionych aktywności i skrzacich wrażeń, zapraszany na przedświąteczną, rodzinną wędrówkę po lasach Gdańska Osowa. Będzie to idealna okazja, aby nabrać formy tuż przed momentem, gdy usiądziemy do wielkanocnego stołu i rozpoczniemy kulinarną sztafetę. Wydarzenie to rozpocznie się już o godzinie 9:00. I niech nie zrazi was dystans 10 kilometrów! Wierzymy, że w wesołym towarzystwie każdy krok stanie się dla was zwykłą fraszką. Miejscem zbiórki będzie Gdańsk Osowa, granica lasu, koniec ul. Juraty. Przewidywany czas przejścia trasy to ok. 3 godziny. Wędrówkę poprowadzi Krzysztof Kochanowicz. Więcej informacji otrzymacie, pisząc na adres gr3miasto@gmail.com lub dzwoniąc pod numer +48 502 778 115. Zachęcamy do takiej formy sobotniej aktywności.

Kolejną propozycją dla tych, którzy lubią wypędzać z siebie niezdrowego lenia, są warsztaty „Joga zdrowia”. Organizuje je Szkoła Kundalini Jogi. Mają one przybliżyć nam tematy właściwego odżywiania czy poprawy kondycji fizycznej. Spotkanie odbywa się w Marina Wellness Center (Gdańsk, ul. Jelitkowska 20). Koszt zajęć to 30 zł. Pytania i zapisy należy kierować na adres mailowy joga.gdansk@gmail.com lub pod numerem telefonu +48 507 09 09 84.

Jak brzmi muzyka elektroniczna prosto z tajemniczej i eterycznej Islandii? Już w sobotę będziecie mieli okazję przekonać się o tym, przekraczając próg gdańskiego B90. Bjarki – artysta muzyki techno, pochodzący z tej niewielkiej, acz pięknej wyspy – opanuje scenę klubu. Będzie dla nas bezlitosny! Tworzona przez niego muzyka zaatakuje zmysły i… kompletnie nimi zawładnie. Ale spokojnie, zrobi to tylko po to, aby oczarować je i wprowadzić w niepoprawnie błogi stan. Muzykowi z Islandii towarzyszyć będą PARYSS i SOPH. Wieczór zapowiada się więc bajecznie. Wstęp na to muzyczne wydarzenie kosztuje 30 złotych w dniu imprezy i 25 złotych w przedsprzedaży. Zabawę rozpoczniemy o godzinie 22:00.

NIEDZIELA

A w niedzielę… „Ciężkie granie, aby zwierzętom było lżej!” – koncert charytatywny, który odbędzie się w Wydziale Remontowym. Muzycy, aktywnie wspierający działania Fundacji PiesSzukaDomu.pl, spotkają się z nami po to, aby wspomóc działania na rzecz zwierząt oraz podsumować akcję “Woda dla psa”. A będą to najdziksi artyści z rockowym pazurem: Tomasz LIPA Lipnicki z zespołem Lipali, Paulina Kut z Dollz, Ola Wysocka z Milczenie Owiec, a także grupa Bruno Światło-Cień i Grzegorz Czaja. Naszym wodzirejem zostanie nie kto inny, jak Krzysztof Skiba! Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00. Bilety można kupić w dniu koncertu w cenie 40 złotych, lub w przedsprzedaży za 35 złotych (rezerwacje kierujemy na adres: paulina@piesszukadomu.pl). Zachęcamy was do wzięcia udziału w tej pięknej akcji!

1552032__krKolejna propozycja to prawdziwa mieszanka wybuchowa. W klubie Bunkier odbędzie się pierwsza edycja festiwalu ARTIFEST. Wydarzenie to jest zupełnie alternatywną nowością, która pojawiła się w kalendarzu trójmiejskich imprez. Jakie jest jego założenie? Chodzi przede wszystkim o uwolnienie szeroko pojętej sztuki – muzyki, rzemiosła i sztuk wizualnych – z podziemi i lochów podświadomości publiczności. Na scenie zaprezentują się: CERBER (hardcore/sludge/alt), THE ARTIFICER (new school death metal), ABOVE THE SILENCE (nu-metalcore) i DISWEATHER (alternative grunge/nosie). Towarzyszyć im będą Krzysztof Hładka, grafik, studenta ASP oraz chmielowe cuda Łukasza Gawrońskiego, piwowara, który przygotuje dla was unikalne specyfiki. ARTIFEST rozpoczyna się o godzinie 18:00. Bilety kosztują jedyne 5 złotych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =