Bracia Figo Fagot w gdyńskim Uchu

braciaBracia Figo Fagot – esencja wszelkiej kontrowersji polskiej sceny muzycznej. Ich teksty nie są przeznaczone dla zbyt wrażliwego ucha. Oryginalny pomysł tworzenia, bądź co bądź, muzyki disco polo, ale w jej prześmiewczej formie sprawił, że ludzie ich uwielbiają. Swoich idoli będzie można zobaczyć 11 marca w gdyńskim „Uchu”.

Bracia zaczynali od tworzenia miniteledysków do każdego odcinka serialu „Kaliber 200 volt”. Ich specyficzne, pełne ironii teksty spodobały się fanom na tyle, że postanowili założyć zespół. W 2011 roku ukazała się ich pierwsza płyta „Na bogatości”. Jednen ze znajdujących się na niej utworów „Bożenka” zanotował 15-miliomową oglądalność na Youtube. Przy drugim krążku wydanym w 2013, („Eleganckie Chłopaki”) nawiązali współpracę z Czesławem Mozilem. Ostatni album „Diskochłosta” również odniósł duży sukces.

Po ubiegłorocznym wydaniu kilku singli, („Lato i morze” , „Dziewczyna zawistna” , „Trzech Króli”) które z pewnością będzie można usłyszeć na gdyńskim koncercie, artyści pracują nad nową płytą.

 

Kiedy: 11 marca, godz. 20

Gdzie: Klub muzyczny Ucho, ul. Świętego Piotra 2, Gdynia

Bilety: od 45 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *