Amberif w gdańskim AmberExpo

amberif2016Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Już 16 marca w gdańskim centrum AmberExpo rozpocznie się 23 edycja targów. Ponad 480 firm zaprezentuje najnowsze trendy w biżuterii .

Targi mają charakter branżowy, są dostępne wyłącznie dla osób i firm związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową. Wystawcy, głównie producenci złotej i srebrnej biżuterii z bursztynem oraz kamieniami szlachetnymi i diamentami, pochodzą z Austrii, Belgii, Czech, Etiopii, Indii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch, USA i z Polski. Jak co roku, firmy jubilerskie będą miały okazję wymienić się doświadczeniami, nawiązać kontakty biznesowe i zapoznać z aktualnymi nurtami w modzie biżuteryjnej. Tegoroczna edycja jest jednak spotkaniem wyjątkowym, ze względu na jubileusz 20-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

Amberif proponuje także bogaty program towarzyszący, czyli wykłady, seminaria, szkolenia i warsztaty: m. in. popularnonaukowe – seminarium pod hasłem „Bursztyn Bałtycki w Kalejdoskopie Czasu”. Tradycyjnie odbędą się także wystawy i wernisaże. Jak co roku na targach zostaną przyznane prestiżowe nagrody, np.:

Bursztynowe Rzemiosło – konkurs skierowany do złotników i młodych adeptów złotnictwa, organizowany przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw;
Bursztynowa Kula – nagroda za Najlepszy Wzór prezentowany na targach przyznawana przez studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi;
Bursztynnik Roku oraz Amber Business Partner – tytuły przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników osobom, które nie tylko z bursztynem pracują, ale także promują go, badają i kolekcjonują.
Istotnym elementem Amberif jest Gala AMBER LOOK trends & styles, połączona z finałem Konkursu AMBER LOOK PROJECT. W tym roku myślą przewodnią pokazu jest miękkość, naturalność oraz bliskość przyrody i florystyka. Gala odbędzie się 17 czerwca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.
Gdzie: AmberExpo, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Kiedy: 16-18 marca, godz. 10.00–18.00,
19 marca, godz. 10.00–17.00

Bilety: na zaproszenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *